La Belgrad, capitala Serbiei, a avut loc duminică, 4 februarie, ediția din acest an a Campionatului Balcanic de Atletism pentru sportivi sub 20 ani, competiție la care CSS ”Constantin Istrati” a fost reprezentat de sportivii Eduard Unguroaica și Ștefan Gagiu, însoțiți de antrenorul Jenica Bran.
Ambii sportivi câmpineni au fost foarte aproape de podium în probele în care au concurat. Astfel, Eduard Unguroaica, în proba de triplusalt, a reușit o clasare pe locul 4, cu 15,07m, în vreme ce Ștefan Gagiu, în proba de săritura în lungime, s-a clasat pe un valoros loc 5, cu 7,17m.
Felicitări, tuturor celor care au contribuit la aceste frumoase performanțe!

O frumoasă tradiție în fotbalul din Bușteni a devenit de niște ani încoace competiția juvenilă Caraimanul Kids Cup, care ar fi trebuit ca la finalul lunii viitoare să demareze cea de-a IX-a ediție.

La finalul acestei săptămâni sunt programate jocurile etapei a 28-a din Liga a 4-a. Iată programul și delegările:

Chiar dacă duminică, 31 mai, este o mare sărbătoare religioasă - Rusaliile, sportul, în general, fotbalul, în special, merg mai departe și continuă competițiile în care sunt angrenate și echipe din zona Câmpina.

Pe stadionul „Conpet” din Strejnic a avut loc miercuri după-amaiză finala fazei județene a Cupei României la fotbal, între formațiile Progresul Drăgănești și CSO Comarnic.