A devenit o tradiție ca pe 30 noiembrie, de Sfântul Andrei, la Câmpina să răsune primele colinde și cântece de iarnă, interpretate de grupul "Micii melomani" de la Clubul Copiilor, grup condus de profesor Ruxandra Brezeanu. Prin urmare, mâine, de la ora 17.15, veniți în Parcul Regele Mihai I din centrul Câmpinei (zona Milia), pentru a-i vedea și asculta pe micii artiști care vor deschide, practic, seria evenimentelor organizate la Câmpina cu ocazia apropierii Sărbătorilor de Iarnă.
După concertul de colinde, la ora 18.00, va avea loc aprinderea oficială a iluminatului festiv de sărbători. Va fi o ocazie pentru noi toți să vedem și noile decorațiuni ornamentale, unele închiriate de Primărie, altele cumpărate și montate, în cea mai mare parte, în zona centrală a Câmpinei.

O modalitate nouă de a intra în contact direct cu primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, este audiența online.

Pe locul „turnului înclinat” din Câmpina, pe care mulți din administrația locală îl văd ca și demolat, se va realiza... „Grădina Timpului”.

Doi copii sunt dați dispăruți și căutați de autorități. Ambii sunt elevi ai Liceului Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina.

HidroPrahova informează că în municipiul Câmpina vor fi executate lucrări de investiții pentru înlocuirea unui tronson al conductei de alimentare cu apă, la intersecția străzilor Orizontului cu Sălaj. Intervenția este necesară pentru creșterea siguranței și eficienței în exploatarea sistemului de distribuție.