CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Patru clasări pe podium pentru cei mai mici atleți de la CSS ”Constantrin Istrati” Câmpina, la Campionatul Municipiului București

- Sport -

Patru clasări pe podium pentru cei mai mici atleți de la CSS ”Constantrin Istrati” Câmpina, la Campionatul Municipiului București

În acest week-end, în Sala ”Ioan Soter” din București sunt programate întrecerile Campionatului Municipiului București la Atletism pentru sportivi de la sub 9 ani până la sub 14 ani. Așa sunt categoriile stabilite de organizatori. 

La startul unora dintre întreceri s-au aflat și sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, club coordonat de Mihaela Marin.
Iată rezultatele celor mai mici atleți câmpineni:
- George Gabriel Aldea (antrenor Mihaela Marin) - locul 1, sub 12 ani, aruncarea greutății, 15,20m (cel mai un rezultat în acest sezon);
- Marcu Denis Răzvan (antrenor Mihaela Marin) - locul 2, sub 11 ani, aruncarea greutății, 8,16m (record personal, la numai cinci centimetri de primul loc);
- Sorin Gabriel Badea (antrenor Jenica Bran) - locul 2, sub 11 ani, săritura în lungime, 3,83m (record al sezonului);
- Anca Ioana Goran (antrenor Jenica Bran) - locul 3, sub 11 ani, 200m, 33,86s (record personal);
- Anca Ioana Goran (antrenor Jenica Bran) - locul 6, sub 11 ani, săritura în lungime, 3,80m (record personal);
- Sorin Gabriel Badea (antrenor Jenica Bran) - locul 6, sub 11 ani, 50m, 8,14s (record personal).
Felicitări, tuturor!

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


15 Mar 2025 19:43 980 vizualizari


Comentarii






700 vizualizari 16 Mar 2026 11:35 La prima lor participare, sportivii de la Ryu Ken Dojo Telega au obținut 48 medalii la Naționalele SKDUN

La prima lor participare, sportivii de la Ryu Ken Dojo Telega au obținut 48 medalii la Naționalele SKDUN

Sportivii karateka din comuna Telega, de la Clubul Ryu Ken Dojo, practicanți ai stilului karate Shotokan în cadrul organizației SKDUN, au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național SKDUN desfășurat în perioada 14-15 martie 2026, la Voluntari. La prima lor participare într-o competiție oficială de karate, aceștia au reușit o performanță deosebită, cucerind în total 48 de medalii, dintre care 13 de aur.

citeste mai mult
307 vizualizari 16 Mar 2026 11:03 Cinci sportivi de la Barracuda s-au calificat la Naționalele de natație sub 10 și sub 11 ani

Cinci sportivi de la Barracuda s-au calificat la Naționalele de natație sub 10 și sub 11 ani

La finalul săptămânii trecute, sportivii de la Barracuda, cu vârste de 10 și 11 ani, au participat la Campionatul Național Regional de Natație, concurs de calificare pentru participarea la Campionatele Naționale ale României, care vor avea loc la Reșița, pentru sportivii de 11 ani, respectiv la Bacău, pentru cei de 10 ani.

citeste mai mult
471 vizualizari 15 Mar 2026 20:27 Cele mai mici handbaliste de la CS Câmpina s-au calificat la turneul regional

Cele mai mici handbaliste de la CS Câmpina s-au calificat la turneul regional

Duminică după-amiază, la Câmpina a avut loc ultimul meci din faza județeană a Campionatului de junioare IV.

citeste mai mult
534 vizualizari 15 Mar 2026 18:49 Rezultate excelente pentru Clubul Aiko la Naționalele de karate

Rezultate excelente pentru Clubul Aiko la Naționalele de karate

La Voluntari, în Sala ”Gabriela Szabo”, au avut loc în ultimele zile Campionatele Naționale de Karate SKDUN, competiție la care unul dintre cluburile cu rezultate excelente a fost AIKO Câmpina, club coordonat de Gabriel Timofte.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV