Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425, această imagine surprinsă pe Strada Primăverii, din Câmpina, în apropierea intersecției cu Strada Castanilor.
După cum se poate vedea și din imagine, un copac a fost atât de ”toaletat” că a ajuns un ciot, o imagine oribilă pentru întreaga zonă. Așa cum remarca și cititorul nostru, degeaba avem regulamente de toaletat copacii, degeaba se vine cu tot felul de inițiative, atâta vreme cât peisajul citadin este maltratat cu asemenea imagini.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

La 30 de ani de când a început povestea "turnului înclinat" din centrul municipiului Câmpina și la zece ani de când a început să se vorbească despre procedurile privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică a imobilului, la nivelul administrației locale s-au luat decizii importante.

Vineri după-amiază, în cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Câmpina a fost aprobat bugetul pentru acest an.

În ședința de joi, 7 mai, a Consiliului Local Breaza s-au interzis jocurile de noroc pe teritoriul localității, celebrele păcănele care au nenorocit atâta lume.

Amenajarea unei parcări la intersecția străzilor Erupției și Uniunea Europeană din Câmpina este o investiție pentru care anul trecut s-a realizat proiectarea, iar anul acesta au început efectiv lucrările. Și s-a lucrat o perioadă, apoi totul s-a oprit, lucru sesizat de mai mulți câmpineni și transmis primarului prin intermediul nostru.