În cadrul etapei a 3-a din Superliga B1 Prahova, Seria Nord, Sportul Câmpina s-a deplasat la Adunați, lângă Breaza, pentru partida cu formația locală, Voința.
La Adunați, cu... plus au fost numai gazdele, câmpinenii fiind nevoiți să se recunoască învinși la capătul unui joc bun, peste nivelul acestui eșalon, dar în care le-a lipsit ”căpitanul” Țigănuș, accidentat runda precedentă. Jucătorii pregătiți la Marius Pălăncianu au avut în prima repriză o bară, prin Biro, apoi o ratare singur cu portarul a lui Dogaru, dar gazdele au fost cele care au intrat cu avantaj la pauză. Cu Stanciu eliminat de arbitrul Ionuț Neagu, după două ”galbene”, câmpinenii au mai primit un gol și astfel s-a scris istoria acestei partide, 2-0 pentru gazde.
Sportul Câmpina a evoluat în următoarea alcătuire: S. Petre - Voicu, G. Radu, Stanciu, Rădulescu, Horja, Biro, Coman, Dogaru, E. Dumitrescu, Corneanu. Au mai jucat: Buzilă, Basma, Dinică, Arghir și Bețivu.
Etapa viitoare, duminică, 17 septembrie, Sportul Câmpina va primi vizita formației Caraimanul Bușteni.

La finalul acestei săptămâni sunt programate mai multe evenimente sportive cu implicarea unor cluburi sau sportivi dn Câmpina și împrejurimi.

Federația Română de Motociclism a anunțat calendarul Campionatului Național Individual de Motocros, una dintre echipele ai cărei sportivi particioăă constant la etape fiind CS Lido Câmpina, club fondat și condus de multiplul campion Cătălin Duță.

Pe un circuit amenajat în zona localității Mărăcineni, din județul Buzău, a avut loc zilele trecute Cupa „Enduroland”, ediția a II-a, concurs care a contat și ca primă etapă a Campionatului Regional de Endurocros al Zonei Est.

În play-off-ul campionatului județean de juniori sub 19 ani, CS Câmpina (antrenor Roberto Opatchi) s-a deplasat duminică la Urlați, pentru meciul cu formația locală Unirea.