În urmă cu mai mulți ani, încă de pe vremea primarului Horia Tiseanu, în Câmpina s-au montat în mai multe stații de transport public local niște chioșcuri, este drept, foarte mici, alături de care se află un spațiu acoperit pentru călători.
Chioșcurile din aceste stații nu au atras niciodată comercianții, iar în perioada sărbătorilor mai apar diverși vânzători ambulanți, dar care își expun marfa în afara chioșcului din aceste stații.
Acum, un cititor CâmpinaTV.ro ne-a tranmis mai multe imagini cu chioșcul din stația situată vis-a-vis de fostul cinematograf. Chioșcul a fost efectiv vandalizat - ușa este ruptă, geamul dat de perete, cu încuietoate ruptă, iar în interior este o mizerie de nedescris.
Și, vorba cititorului nostru, acest lucru se întâmplă pe Bulevardul Carol I, practic în zona centrală a municipiului Câmpina.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Apele au început să se retragă de pe străzile din Bușteni, după urgia care a cuprins stațiunea de pe Valea Prahovei duminică după-amiază.

O rupere de nori de o forță incredibilă s-a abătut în această după-amiază pe Valea Prahovei, la Bușteni.

O avertizare cod portocaliu de vreme severă și un mesaj ROALERT au precedat ruperea de nori, care a creat noi probleme la Valea Doftanei, localitate care a mai fost lovită de intemperii violente în această vară.

Poliția a anunțat că în perioada 20 iulie – 24 iulie 2026 vor fi restricții de circulație pe DN1, la km 68+500, în intersecția cu DJ155, pe raza localității Păulești, ca urmare a lucrărilor de montare a unor sensuri giratorii provizorii.