CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Primim de la cititori. Parcare într-o intersecție din Câmpina

- Actualitate -

Primim de la cititori. Parcare într-o intersecție din Câmpina

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă marți după-amiază la intersecția străzilor Castanilor și Primăverii.

După cum se poate observa din imagine și după cum ne-a informat și cititorul nostru, mașina respectivă este parcată în intersecție, fără a respecta niciuna dintre regulile de circulație care reglementează parcările și intersecțiile. ”Halal exemplu”, a fost comentariul cititorului nostru, având în vedere că numărul de înmatriculare cuprindea indicativul MAI. Asta fără a însemna, neapărat, că mașina aparține Ministerului de Interne sau unui angajat al acestei instituții.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.


17 Jul 2024 20:46 3546 vizualizari


Comentarii






  • 23.07.2024 07:08 Un cititor Doamna polițistă..trebuia să veniți cu ruleta să vedeți ca e lăsat întotdeauna spațiul necesar pentru trecerea pietonilor, mai trebuie să ținem cont că nu putem bloca strada, nu este nici cu sens unic, mașina de gunoi nici nu poate trece uneori datorită parcărilor inteligente… știu ca nu sunt locuri de parcare, dar ar fi bine dacă am găsi variante de parcare cu bun simț, iar atunci când o comitem să ne asumăm, dar asta e, caracterele sunt pe cale de dispariție… O zi bună !
  • 17.07.2024 21:36 Eu! Interesant ca, cititorul, nu a fost deranjat de faptul ca a trebuit sa coboare pe carosabil pentru a face poza, trotuarul fiind ocupat complet, pe ambele parti, de cele doua masini...si ocuparea trotuarului tot o incalcare a legii este.
176 vizualizari 08 Jul 2026 19:07 Patru ani cu executare pentru un furt la pont - 500 grame bijuterii din aur, un ceas Rolex, un calculator și bani

Patru ani cu executare pentru un furt la pont - 500 grame bijuterii din aur, un ceas Rolex, un calculator și bani

Pe 20 decembrie 2024, la o casă din satul Mărginenii de Jos, comuna Filipeștii de Târg, se dădea o spargere. Un bărbat din Ploiești a forțat geamul de la parter și a sustras mai multe bunuri de mare valoare, o adevărată lovitură.

citeste mai mult
1326 vizualizari 08 Jul 2026 12:58 Colegiul Național “Nicolae Grigorescu” din Câmpina, pe primul loc în topul liceelor prahovene după bacalaureat 2026

Colegiul Național “Nicolae Grigorescu” din Câmpina, pe primul loc în topul liceelor prahovene după bacalaureat 2026

Colegiul câmpinean se află pe primul loc în topul liceelor din județul Prahova după mediile și promovabilitatea la bacalaureat 2026. Este urmat de Colegiul Național "Nichita Stănescu" și Colegiul Național "Mihai Viteazul", ambele din Ploiești. La nivel național, CNNG este pe locul 28.

citeste mai mult
513 vizualizari 08 Jul 2026 12:37 Un câmpinean a fost arestat pentru comiterea mai multor furturi

Un câmpinean a fost arestat pentru comiterea mai multor furturi

La data de 3 iulie 2026, în jurul orei 14.00, polițiștii din Breaza au fost sesizați de către o femeie din localitate cu privire la faptul că, în dimineața zilei anterioare, de 2 iulie 2026, i-ar fi fost sustrasă geanta din vestiarul unei unități spitalicești din Breaza, unde aceasta își desfășoară activitatea.

citeste mai mult
511 vizualizari 08 Jul 2026 12:10 Evaluarea Națională 2026. 91,10% procentul final de promovabilitate, la Câmpina. O notă de 10 la română, după contestații

Evaluarea Națională 2026. 91,10% procentul final de promovabilitate, la Câmpina. O notă de 10 la română, după contestații

Miercuri, 8 iulie, au fost afișate rezultatele finale, după contestații, la Evaluarea Națională.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV