La București, pe stadionul ”Iolanda Balaș Soter” s-au desfășurat timp de două zile, vineri și sâmbătă, Campionatele Naționale de Atletism pentru Juniori III. La această competiție au fost prezenți și trei atleți de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina, care au concurat fiecare în câte două probe, cea mai bună clasare - locul al treilea și medalie de bronz - fiind reușită de Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran) la săritura în lungime.
Iată și rezultatele complete ale celor tei atleți de la clubul câmpinean prezenți la Naționalele juniorilor III:
Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran) – locul 3, săritura în lungime, 5,99m; locul 7, triplusalt, 11,43m;
Eva Duță (antrenor Mihaela Marin) – locul 6, aruncarea greutății,9,36m; locul 9, aruncarea suliței, 17,99m;
Ilona Ene (antrenor Jenica Bran) – locul 10, triplusalt, 9,48; locul 12, săritura în lungime, 4,32m.

Fotbalul, ne place sau nu, continuă să rămână sportul-rege. Și ca oricărui suveran trebuie să i se acorde o anume importanță. În Câmpina, administrația locală are un club sportiv, care are și o echipă de fotbal, inclusiv la nivel de seniori.

A fost ca un joc în familie, un joc amical, în care s-au întâlnit echipele Viitorul Bănești și Sportul Câmpina.

Cursurile unei noi școli de arbitri de fotbal încep din 4 august în mai multe localități din Prahova, printre care și Câmpina.

Pe terenul sintetic de la Căminul Petrol, după derby-ul local amical dintre CS Câmpina și Muscelul Câmpina, a mai avut loc un meci amical la nivelul echipelor de juniori.