Poienarii au ajuns la al patrulea meci fără victorie, după ce nu au reușit nici sâmbătă să treacă la Băicoi, de formația locală, CSO.
Chiar dacă au făcut un meci destul de bun, au avut ocazii, ba chiar au ratat și o lovitură de pedeapsă, prin Roman, poienarii au trebuit să se recunoască învinși, la final, cu scorul de 2-0.
Iată și primul ”11” aliniat de antrenorii Valentin Bunea și Alin Postolache: Stroe - Bej, G. Radu, Țurlea, Rece, L. Ion, I. Alexe, R. Alexe, Roman, Georgescu, Țol.
Celelalte rezultate ale acestei runde - aici.
Etapa viitoare, Triumf Poiana Câmpina va juca din nou în deplasare, la AFC Brebu.

Poate părea doar un amănunt, dar este un amănunt care spune multe despre grija față de sport, față de baza materială care este pusă la dispoziția sportivilor.

Sportivii karateka din comuna Telega, de la Clubul Ryu Ken Dojo, practicanți ai stilului karate Shotokan în cadrul organizației SKDUN, au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național SKDUN desfășurat în perioada 14-15 martie 2026, la Voluntari. La prima lor participare într-o competiție oficială de karate, aceștia au reușit o performanță deosebită, cucerind în total 48 de medalii, dintre care 13 de aur.

La finalul săptămânii trecute, sportivii de la Barracuda, cu vârste de 10 și 11 ani, au participat la Campionatul Național Regional de Natație, concurs de calificare pentru participarea la Campionatele Naționale ale României, care vor avea loc la Reșița, pentru sportivii de 11 ani, respectiv la Bacău, pentru cei de 10 ani.

Duminică după-amiază, la Câmpina a avut loc ultimul meci din faza județeană a Campionatului de junioare IV.