De luni, 23 mai, ora 7.00, până miercuri, 26 mai, ora 19.00, traficul auto va fi restricționat pe Bulevardul Nicolae Bălcescu din municipiul Câmpina, pe tronsonul cuprins între intersecția cu Strada Orizontului și intersecția cu Strada Schelelor, pentru executarea lucrărilor de asfaltare. Se va circula pe câte o bandă, pe ambele sensuri de mers.
În perioada menționată, va fi interzis complet accesul din Bulevardul Bălcescu pe Strada Orizontului și nu va putea fi utilizată stația de transport în comun din fața complexului comercial ("magazinul albastru"). De asemenea, accesul în stația OMV Petrom se va face doar pe partea dinspre Casa Tineretului. Traficul greu și transportul public de persoane vor fi deviate pe traseul Calea Dacia - Strada Câmpului - Strada Sălaj - Strada Petrolistului - Strada Orizontului.
Primăria Câmpina își cere scuze pentru disconfortul creat și roagă conducătorii auto să se conformeze restricțiilor temporare de circulație.

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției, din Câmpina, au fost observate/ măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.