CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

După patru ani de mandat, consilierii câmpineni au aflat că Parcarea Centrală funcționează fără un regulament!

- Actualitate -

După patru ani de mandat, consilierii câmpineni au aflat că Parcarea Centrală funcționează fără un regulament!

A fost nevoie de o solicitare scrisă a consilierului Aron Sabo către Primăria Câmpina privind Parcarea Centrală pentru a se afla că repectiva parcare funcționează fără un regulament!

La finalul ședinței ordinare a Consiliului Local Câmpina de miercuri, 28 august 2024, consilierul Aron Sabo a prezentat scrisoarea de la Primăria Câmpina primită ca răspuns la o întrebare a sa și s-a arătat stupefiat că Parcarea Centrală funcționează fără a avea aprobat un regulament propriu de organizare și funcționare! Cu toate problemele care decurg de aici...
Acum, evident este o problemă, dar - pe de altă parte - faptul că a fost nevoie de patru ani de mandat pentru a se afla că una dintre cele mai mari și mai importante parcări dintre puținele administrate de Primăria Câmpina funcționează fără un regulament, parcă este o și mai mare problemă.
Nimeni din partea administrației nu i-a răspuns consilierului Aron Sabo.


30 Aug 2024 15:20 4890 vizualizari


Comentarii






  • 30.08.2024 23:46 Marcu florin Asa primar asa consilieri...ursu trece,cainii latra...
  • 30.08.2024 20:35 Cetățeanul O sinistra administratie, consilieri aerieni, habar nu au avut 4 ani ce cauta ei acolo, ce este cu orașul Câmpina. Un vice primar de pe alta planeta, și un primar care și-a văzut de afacerile lui. Nu mai este nimic de făcut, decât sa se aștepte luna Octombrie, ca noua administratie sa își între în rol. Și cei de acum, vor întra în istoria neagră a Campinei.
  • 30.08.2024 17:14 diss Cum spuneam această administrație, de fapt o adunătură de politruci, ar trebui să returneze cămpinenilor toți banii încasați, degeaba, timp de 4 ani.
603 vizualizari 21 Apr 2026 12:54 Câmpina. Stație de autobuz sau... dormitor de cocalar?!

Câmpina. Stație de autobuz sau... dormitor de cocalar?!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse chiar pe Bulevardul Carol I, în stația de autobuz din apropierea Complexului comercial Penny, identificată până de curând ca fiind stația de la cinematograf.

citeste mai mult
651 vizualizari 21 Apr 2026 08:21 Un bărbat de 69 ani și–a pierdut viața într–un incendiu produs la Drăgăneasa din cauza unei... țigări

Un bărbat de 69 ani și–a pierdut viața într–un incendiu produs la Drăgăneasa din cauza unei... țigări

Un incendiu a izbucnit noaptea trecută, în jurul orei 23.30, la o locuință particulară din comuna Provița de Jos, sat Drăgăneasa.

citeste mai mult
1042 vizualizari 21 Apr 2026 07:17 Scandalul microbuzelor școlare electrice (I). Aveuro Internațional Câmpina, 40 contracte în valoare de peste 140 milioane euro

Scandalul microbuzelor școlare electrice (I). Aveuro Internațional Câmpina, 40 contracte în valoare de peste 140 milioane euro

Ministrul Investițiilor și Fondurilor Europene, Dragoș Pîslaru, a anunțat, săptămâna trecută, că a primit confirmarea de la Parchetul European cu privire la derularea investigației în cazul achiziției la suprapreț a microbuzelor școlare electrice. Un scandal în mijlocul căruia este o firmă din Câmpina - Aveuro Internațional SRL a lui Vlad Papuc.

citeste mai mult
1097 vizualizari 20 Apr 2026 13:27 Patrule nocturne în Câmpina pentru monitorizarea urșilor

Patrule nocturne în Câmpina pentru monitorizarea urșilor

Odată cu apariția tot mai frecventă a urșilor pe străzile din Câmpina, Primăria a anunțat în cursul zilei de luni, 20 aprilie, o serie de decizii concrete.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV