Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse în cursul zilei de marți, 22 aprilie 2025.
După cum se poate vedea și din imagini, stația de transport călători de pe Strada Orizontului, din dreptul Casei Tineretului, vis-a-vis de Biserica ”Sf. Parascheva”, a fost distrusă.
Nu, nu a fost niciun uragan la Câmpina... A fost un șofer imprudent, care a parcat o mașină de dimensiuni mai mari în parcarea de lângă biserică. Nu a asigurat mașina corespunzător, aceasta a plecat, a traversat Strada Orizontului și s-a oprit în stația care a ieșit ”șifonată” așa cum se vede... Din fericire, nu a fost nimeni rănit.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 2.15, pe DN1, polițiștii din Câmpina au depistat un autoturism condus într-o manieră dubioasă, care putea afecta siguranța traficului rutier.

Ploaia foarte puternică de duminică seară a produs mai multe pagube în municipiul Câmpina.

HidroPrahova a anunțat oprirea apei în mai multe zone din Breaza și comuna Adunați din cauza... vremii nefavorabile.

Specialiștii spun că a fost o cantitate record de apă căzută duminică spre seară într-un timp foarte scurt. S-a întâmplat și la Câmpina, unde mai multe străzi au fost inundate.