CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Percheziții în Prahova la persoane bănuite de înșelăciune și cămătărie

- Actualitate -

Percheziții în Prahova la persoane bănuite de înșelăciune și cămătărie

În cursul dimineții de marți, 3 decembrie, polițiștii prahoveni au pus în aplicare două mandate de percheziție la domiciliul unor persoane bănuite de înșelăciune și cămătărie.

Din cercetări a reieșit faptul că, în perioada aprilie 2022 - noiembrie 2023, persoana bănuită de comiterea faptelor ar fi împrumutat o altă persoană cu bani, iar în schimbul acestora ar fi perceput dobânzi de aproximativ 226.000 de euro.
În cealaltă cauză, o persoană ar fi oferit spre vânzare cantitatea de aproximativ 90-120 de grame de metal prețios, deși ulterior s-ar fi constatat faptul că acesta nu ar fi fost din categoria metalelor prețioase. Prejudiciul cauzat este de aproximativ 26.000 de lei.
În urma perchezițiilor, două persoane vor fi conduse la sediul unității de poliție, a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova.
Acțiunile au beneficiat de sprijinul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale.

(Foto cu caracter ilustrativ)


03 Dec 2024 10:32 781 vizualizari


Comentarii






755 vizualizari 28 Jan 2026 16:48 “Intervenția în regim de urgență NU ESTE POSIBILĂ!” Drumul de la Câmpina, afectat de alunecarea de teren, nu va fi reparat prea curând

“Intervenția în regim de urgență NU ESTE POSIBILĂ!” Drumul de la Câmpina, afectat de alunecarea de teren, nu va fi reparat prea curând

Consiliul Județean Prahova a transmis un comunicat privind situația drumului de la Câmpina afectat de alunecările de teren. Prin comunicat, Consiliul Județean încearcă să aducă o serie de clarificări și să precizeze care sunt pașii următori, dar finalul acestei povești pare acum destul de îndepărtat.

citeste mai mult
971 vizualizari 28 Jan 2026 16:11 Rutele alternative pentru transportul în comun, după prăbușirea drumului dintre Câmpina și Cornu

Rutele alternative pentru transportul în comun, după prăbușirea drumului dintre Câmpina și Cornu

După ce s-a decis închiderea totală a Bulevardului Carol I, zona Câmpinița, la ieșirea spre Cornu, din cauza surpării drumului în urma alunecărilor de teren, Primăria Câmpina a precizat, în cursul zilei de miercuri, rutele alternative pentru transportul în comun.

citeste mai mult
1259 vizualizari 28 Jan 2026 07:58 O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

După cum v-am informat seara trecută, Comitetul Local pentru Situații de Urgență, convocat de primarul Irina Nistor, a luat decizia închiderii complete a Bulevardului Carol I la ieșirea din municipiul Câmpina spre Cornu, implicit intrarea în Câmpina dinspre comuna Cornu.

citeste mai mult
857 vizualizari 28 Jan 2026 06:33 Consiliul Local Câmpina, pus în situația de a vota... să nu se facă ceva, să nu își asume ceva!

Consiliul Local Câmpina, pus în situația de a vota... să nu se facă ceva, să nu își asume ceva!

Rolul oricărui Legislativ este acela de a aproba sau respinge un proiect de hotărâre. Consiliul Local Câmpina va avea, însă, pe masă, la ședința ordinară din 29 ianuarie 2026, două proiecte ciudate, cel puțin ca titulatură. Practic, consilierii vor aproba să... nu se facă ceva!

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV