Polițiștii au oprit pentru control pe DN1, pe raza localității Cornu, un autoturism condus de un bărbat de 39 ani, din Timișoara.
La momentul înmânării documentelor, polițiștii au constatat că șoferul emana halenă alcoolică, testul indicând o valoare uluitoare - 1,22 m/l alcool pur în aerul expirat.
Timișoreanul a fost condus la o unitate medicale pentru prelevarea de mostre biologice și s-a ales cu dosar penal.
(Foto cu carcater ilustrativ)

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale al Inspectoratului de Poliție Județean Prahova au pus în executare, în cursul dimineții de marți, 20 ianuarie, un mandat de percheziție domiciliară, în comuna Blejoi, la domiciliul unei persoane bănuite de comiterea infracțiunii de furt calificat.

Despre ideea înființării unui parc industrial în zona Câmpina se discută de foarte multă vreme... Și ori de câte ori se credea că este aproape de realizare, intervenea ceva. Acum, sunt fonduri europene pentru crearea unui parc industrial, așa că pare a fi momentul ideal.

Polițiștii câmpineni au dispus măsura reținerii pentru 24 ore față de un tânăr cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de încălcare a măsurilor stabilite prin ordin de protecție și violare de domiciliu.

Pe 28 ianuarie se deschide o perioadă pentru depunerea de cereri de finanțare pentru crearea unui parc industrial, un proiect care ar putea deveni o realitate și în zona Câmpina.