Un cadou pentru ”Mara Ciobotaru”, sufletul acestei echipe, cel care zilele trecute a împlinit 55 ani, acesta era dezideratul jucătorilor și staff-ului formației câmpinene în partida cu Viitorul Ceptura. Iar la final, victoria i-a fost dedicată lui ”Mara”, precum și portarilor Pop și Țapu, și ei aniversându-și ziua de naștere în această perioadă.
A fost o victorie grea, pentru care elevii lui Marius Pălăncianu au alergat și transpirat mult. Singurul gol al partidei a venit dintr-o lovitură de pedeapsă, obținută de Corneanu și transformată de Țigănuș. De asemenea, Mihai Dogaru a fost eliminat în minutul 75, alegând să se sacrifice pentru obținerea victoriei.
Un joc frumos, de nivel ridicat, peste ceea ce se joacă la acest eșalon, cu atmosferă frumoasă.
Sportul Câmpina a trimis în teren formula: Pop - Biro, Basma, Coman, Rădulescu, Săbăngeanu, M. Dogaru, Bâtu, Țigănus, G. Radu, Corneanu. Au mai jucat: Prisnel, A. Spoială, Popescu.
Runda viitoare, Sportul Câmpina va juca în deplasare, în fața formației Olimpia Cireșanu.

Antrenorul clubului Barracuda Câmpina, Gabriel Cojocaru, s-a aflat la Paris, la Europenele de Natație, acolo unde David Popovici a scris istorie. Cojocaru a avut un sportiv calificat la această competiție - Darius Coman, dar, din păcate, nu a reușit să treacă de serii în niciuna dintre probele la care a participat.

După meciul amical al echipei de seniori a CS Câmpina, a jucat și grupa de juniori condusă de antrenorul Roberto Opatchi, juniorii încheind la același scor cu seniorii: 4-1.

La ultima reprezentație de pregătire înaintea începerii unei noi ediții de campionat, CS Câmpina a avut o evoluție solidă, concretizată cu patru goluri și o victorie clară, 4-1 cu Unirea Urlați.

Într-un ultim meci de verificare înaintea începerii unei noi ediții de campionat, CS Cornu s-a deplasat vineri după-amiază la Vălenii de Munte, unde a întâlnit formația locale, Teleajenul (foto).