Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă în zona Căminului Energetic, din Strada Slt. Erou Oprescu Adrian, aproape de ieșirea spre DN1.
Cititorul nostru afirmă că această mașină este abandonată de o bună bucată de vreme și a devenit adăpost ba pentru șobolani, ba pentru pisici, mirosul fiind insuportabil. În mod cert, locul a devenit un focar de infecție, mirosurile fiind amplificate de caniculă. Cum în zona respectivă sunt mulți copii, oamenii au început să se teamă că mașina respectivă poate deveni un pericol pentru cei mici.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

„Noaptea Muzeelor” este un eveniment ajuns la a 22-a ediție, iar anul acesta pe lista obiectivelor s-a aflat și Muzeul Memorial „B.P. Hasdeu” din Câmpina.

În cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Local Câmpina, programată marți, 26 mai, printre alte proiecte se află și cel privind alocarea unor sume de bani pentru susținerea financiară a unor manifestări culturale, artistice, sportive și educative organizate de Consiliul Local, în anul 2026.

Un tezaur vechi de peste 3.000 ani a fost scos la lumină de un bărbat, cu un detector de metale, undeva pe un deal din apropierea localității Urlați, județul Prahova.

Marți, 26 mai, este programată o ședință extraordinară a Consiliului Local Câmpina, în cadrul căreia se vor dezbate mai multe proiecte interesante.