Terenul sintetic de fotbal din incinta Căminului Petrol și toate spațiile aferente - vestiare, tribune etc - sunt în administrarea Clubului Sportiv Câmpina. Cu toate acestea, văzând imaginile surprinse vineri după-amiază, putem crede că este un loc părăsit...
Sub tribuna principală, dar și în jurul ei o mulțime de gunoaie - sticle goale, PET-uri, pungi, hârtii, tot felul de alte gunoaie, astfel încât impresia generală este că mâna unui om gospodar cam lipsește pe aici. Este drept că și spectatorii care vin la competițiile sportive desfășurate pe terenul sintetic nu par a avea o minimă noțiune a civilizației, sticlele sau cutiile de bere fiind omniprezente printre scaunele tribunei principale. Administrația locală a investit niște bani în realizarea terenului sintetic, în modernizarea tribunelor și vestiarelor și este mare păcat să vedem așa o imagine dezolantă tocmai în acest loc unde se presupune că merg copiii câmpinenilor pentru a juca fotbal. Poate se sesizează cineva și ia măsurile care se impun. Ne gândim că există la CS Câmpina cineva care se ocupă și de curățenie, ne gândim că acest club are un președinte care, nu, nu trebuie să facă el curat, ci să se preocupe de păstrarea curățeniei în acest spațiu aflat la câțiva metri de... biroul președintelui. Până la urmă, terenul, tribunele și vestiarele se află în administrarea unei instituții din subordinea Primăriei Câmpina și este jenant ceea ce se întâmplă.

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă din cartierul Slobozia.

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova, dintre Câmpina și Poiana Câmpina, au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a convocat o întâlnire chiar pe Strada Orizontului cu reprezentanții constructorului, ai HidroPrahova, dar și ai firmelor implicate în proiectul de modernizare a acestei străzi.