La scrutinul de duminică, 9 iunie, la Breaza, primarul în funcție, Bogdan Novac, a câștigat detașat un nou mandat.
Astfel, Bogdan Novac a adunat 4.476 voturi, din totalul voturilor valabil exprimate, în număr de 5.947, ceea ce reprezintă 75,26%.
Bogdan Novac a candidat pentru un nou mandat din partea Partidului Național Liberal.

În seara de joi, 11 decembrie, pe DN1, zona Breaza, a avut loc un accident rutier.

Un tânăr de 18 ani, din Florești, nu s-a asigurat la traversarea căii ferate, chiar în apropierea gării din localitate, și a fost acroșat de trenul care circula pe ruta București Nord - Cluj-Napoca.

Evaluarea rezultatelor analizelor de laborator a probelor prelevate de Direcția de Sănătate Publică Județeană Prahova din cinci sisteme de distribuire a apei a arătat încadrarea în valorile admise conform normelor în vigoare.

Zilele acestea la Spitalul Municipal Câmpina este doliu. S-a stins din viață medicul Gabriela Vlad, medic de urgențe. Avea 58 ani.