În week-end-ul trecut, în șirul de acțiuni din cadrul primei ediții a Festivalului CâmpinArtelor și Sporturilor, la baza sportivă Tenis Premium Club a avut loc un eveniment cu mai multe momente inedite.
”Sunt fanul mamei mele” a deschis seria evenimentelor de la baza sportivă Tenis Premium Club, momentul care a constatat în o serie de exerciții și jocuri pentru copii și mămici. Apoi, a avut loc un meci demonstrativ la dublu mixt, un meci care a electrizat și entuziasmat asistența prin mingile extrem de spectaculoase, care au demonstrat că tenisul poate fi și un joc, dar și o artă.
Ziua de tenis s-a încheiat cu o degustare de vinuri și un grătar, oferit tuturor celor care au participat la acest frumos eveniment.

Vineri, 21 noiembrie 2025, de la ora 17.30, va avea loc o nouă ediție a Seratelor Culturale Elstar, o ediție în cadrul căreia vor fi lansate două volume ale unui singur autor – Valeriu Valegvi.

Magia Crăciunului va prinde viață prin generozitatea copiilor. De la copii, pentru alți copii mai puțin norocoși, încercați de viață, de nevoi.

,,Fețele iubirii”, o întâlnire în care literatura, emoția și dialogul s-au împletit firesc și au deschis noi perspective asupra felului în care trăim și exprimăm iubirea. Cam așa s-ar putea rezuma ediția de vineri seară a Seratelor Culturale Elstar.

Într-un context în care Muzeul Memorial „B.P. Hasdeu” și Biblioteca Municipală „Dr. C.I. Istrati” nu au organizat anul acesta aproape niciuna dintre manifestările pe care și le-au propus și pentru care au primit finanțare de la bugetul local, este de salutat evenimentul de la acest final de săptămână, atunci când s-au marcat 156 ani de la nașterea Iuliei Hasdeu.