CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Consilierii locali câmpineni nu mai pleacă, deocamdată, în Suedia şi Danemarca. Unii dintre ei se mulţumesc acum și cu... Bulgaria

- Actualitate -

Consilierii locali câmpineni nu mai pleacă, deocamdată, în Suedia şi Danemarca. Unii dintre ei se mulţumesc acum și cu... Bulgaria

O delegație a administrației locale câmpinene ar fi trebuit să plece, pe 29 iulie, la un schimb de experiență în Suedia și Danemarca, deplasare organizată de Federația Patronatelor din Serviciile Publice. Numai că, după ce au plătit toate cheltuielile, aleșii locali au aflat că nu vor fi primiți de nicio oficialitate din Malmo și Copenhaga. Mai mult, nicio altă administrație publică din țară nu s-a arătat dispusă să meargă în această deplasare, astfel că delegația României ar fi fost formată doar din câmpinenii noștri.

Din delegația care ar fi trebuit să plece în Suedia și Danemarca făceau parte: viceprimarul Adrian Piţigoi, consilierii locali Elena Albu, Livia Lupu, Dragomir Enache, Daniel Ioniţă, Cătălin Minea şi Florin Frăţilă, alături de Marian Dulă - consilierul personal al primarului Tiseanu şi Adina Dumitru - directorul Direcției de Asistenţă Socială. Pentru fiecare membru al delegației costurile se ridică la 7.200 lei pentru cazare și mic dejun, la care s-ar fi adăugat cheltuielile cu transportul și diurna. Cu câteva zile înainte de plecare, Federaţia Patronatelor din Serviciile Publice a anunțat Primăria Câmpina că nu mai poate asigura, pentru această perioadă, nicio întâlnire cu vreun reprezentant al administrațiilor publice din Malmo (Suedia) şi Copenhaga (Danemarca), propunând amânarea acestei deplasări pentru luna octombrie. În cadrul şedinţei din 27 iulie, consilierii câmpineni au decis să răspundă Federaţiei Patronatelor din Serviciile Publice că nu sunt de acord cu amânarea vizitei pentru luna octombrie, ci cel mai târziu pentru a doua parte a lunii septembrie. Iar dacă acest lucru nu este posibil, Federația Patronatelor să restituie banii deja achitați pentru această deplasare.
În schimb, în perioada 3-7 august, la Nisipurile de Aur în Bulgaria, Ansamblul „Ghiocelul” al Casei de Cultură „Geo Bogza” va participa la Festivalul Internațional de Folclor “Black Sea Pearls in Sunny Beach”. Ansamblul va fi însoțit în această deplasare de consilierii locali Florin Frățilă și Andrei Duran, amândoi membri ai Comisiei de cultură, sănătate și sport a CL Câmpina.


31 Jul 2017 10:37 5405 vizualizari


Comentarii






  • 03.08.2017 12:10 Ratan Ion PENIBILI pana la capat,de ce trebuiesc cheltuiti o suma importanta de bani?doar pentru vacanta unor NIMENI asa cum sunt considerati de Suedezi si Danezi ce nu doresc sa vada niste PENIBILI.Multumiri Suedezilor si Danezilor pentru refuzul de a-i primi .
  • 01.08.2017 09:35 Dan Bine Florineeeeee! Vezi să nu ratezi data festivalului. În rest, consilierii locali, cu excepția ta, sunt niște .... Politrucii de ei!
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
393 vizualizari 22 Jun 2026 21:23 32 milioane lei alocați de Guvern pentru sursă alternativă de apă în Prahova. Investiții majore la frontul de captare Siliște-Bănești

32 milioane lei alocați de Guvern pentru sursă alternativă de apă în Prahova. Investiții majore la frontul de captare Siliște-Bănești

Guvernul României a aprobat, într-o ședință extraordinară desfășurată luni seară, alocarea sumei de 32 milioane lei de la Fondul de Rezervă Bugetară pentru județul Prahova. Suma este destinată asigurării uneor surse alternative de apă la Barajul Paltinu.

citeste mai mult
348 vizualizari 22 Jun 2026 15:23 În cartierul Turnătoriei din Câmpina se lucrează la refacerea parcării

În cartierul Turnătoriei din Câmpina se lucrează la refacerea parcării

Pe Strada Zorilor din cartierul Turnătoriei se lucrează la refacerea parcării.

citeste mai mult
344 vizualizari 22 Jun 2026 15:02 O adevărată groapă de gunoi în cartierul Slobozia, din Câmpina

O adevărată groapă de gunoi în cartierul Slobozia, din Câmpina

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă din cartierul Slobozia.

citeste mai mult
475 vizualizari 22 Jun 2026 14:31 Se asfaltează pe podul de la Poiana Câmpina

Se asfaltează pe podul de la Poiana Câmpina

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova, dintre Câmpina și Poiana Câmpina, au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV