CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina va avea stand propriu de prezentare la Expoziția "EuroPrahova 2017" de la Heidelberg - Germania

- Actualitate -

Câmpina va avea stand propriu de prezentare la Expoziția

În perioada 24-25 iunie, la Heidelberg (foto), în Germania, va avea loc Expoziția EuroPrahova, eveniment de promovare a județului la nivel european, dar și pentru crearea de noi oportunități turistice și de afaceri. Este o acțiune organizată cu ocazia împlinirii a 25 de ani de la semnarea Tratatului de prietenie româno-german și a 10 ani de la integrarea României în Uniunea Europeană.

La EuroPrahova 2017, Câmpina va avea un stand de prezentare, cu pliante, broșuri, postere și albume, stand la care se vor afla și vor oferi informații reprezentanții Centrului de Informare Turistică. De asemenea, mai multe muzee din Prahova vor avea standuri la această expoziție, vor fi prezenți meșteri populari și meșteșugari, va exista și un stand de carte etc. Pe lângă expoziție, va avea loc și Festivalul Carpato - Dunărean, ambele evenimente fiind organizate de Asociația Culturală "Alexandru Ioan Cuza" din Heidelberg (o asociație extrem de activă, care promovează în Germania tradițiile și obiceiurile românești), în parteneriat cu Consiliul Județean Prahova. La festival vor evolua ansambluri folclorice din Prahova, dar va fi și un spectacol de revistă, susținut de actorii Teatrului "Toma Caragiu" din Ploiești.


15 Jun 2017 09:37 5708 vizualizari


Comentarii






  • 15.06.2017 14:21 Florea Ion Lipsesc foarte multe de la standul de prezentare:bureti,cirese amare,flori de camp,........... ha-ha-ha-ha,si cine sunt fericitii castigatori ?
677 vizualizari 28 Jan 2026 07:58 O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

O parte din B-dul. Carol I s-a prăbușit, în noaptea de marți spre miercuri, la ieșirea din Câmpina spre Cornu

După cum v-am informat seara trecută, Comitetul Local pentru Situații de Urgență, convocat de primarul Irina Nistor, a luat decizia închiderii complete a Bulevardului Carol I la ieșirea din municipiul Câmpina spre Cornu, implicit intrarea în Câmpina dinspre comuna Cornu.

citeste mai mult
474 vizualizari 28 Jan 2026 06:33 Consiliul Local Câmpina, pus în situația de a vota... să nu se facă ceva, să nu își asume ceva!

Consiliul Local Câmpina, pus în situația de a vota... să nu se facă ceva, să nu își asume ceva!

Rolul oricărui Legislativ este acela de a aproba sau respinge un proiect de hotărâre. Consiliul Local Câmpina va avea, însă, pe masă, la ședința ordinară din 29 ianuarie 2026, două proiecte ciudate, cel puțin ca titulatură. Practic, consilierii vor aproba să... nu se facă ceva!

citeste mai mult
3284 vizualizari 27 Jan 2026 18:17 Intrarea în Câmpina dinspre Cornu, închisă complet traficului rutier. Bulevardul Carol I s-a rupt...

Intrarea în Câmpina dinspre Cornu, închisă complet traficului rutier. Bulevardul Carol I s-a rupt...

În urma agravării alunecării de teren de la intrarea în municipiul Câmpina dinspre comuna Cornu, a fost convocată o ședință a Comitetului Local pentru Situații de Urgență care a decis ca începând din această seară (marți, 27 ianuarie), ora 19.00, Bulevardul Carol I să fie complet închis traficului rutier pe tronsonul afectat.

citeste mai mult
386 vizualizari 27 Jan 2026 14:32 Un bărbat de 61 ani a murit asfixiat cu fum într-o casă din Bușteni

Un bărbat de 61 ani a murit asfixiat cu fum într-o casă din Bușteni

Pompierii militari din Sinaia au fost alertați cu privire la producerea unui posibil incendiu într-o locuință din orașul Bușteni. La locul solicitării s-au deplasat o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și SVSU Bușteni. 

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV