Pe DN1, la Cornu, o mașină în care se aflau cinci persoane s-a răsturnat. Accidentul s-a produs luni, în jurul prânzului. Toate cele cinci persoane, printre care se află și o fetiță de 11 ani, sunt asistate medical la fața locului și vor fi transportate la spital.
La locul accidentului se află echipaje de poliție, precum și echipaje de la ISU Prahova - un echipaj de stingere și două de acordare a primului ajutor. Din primele informații furnizate de purtătorul de cuvânt al IJP Prahova, accidentul s-ar fi produs pe sensul Sinaia - Ploiești, în momentul în care un autoturism a ieșit fără să se asigure dintr-o benzinărie, moment în care, în încercarea de a evita impactul, autoturismul în care se aflau cele cinci persoane a ieșit în afara părții carosabile, răsturnându-se. Circulația pe DN1, la intrarea spre Cornu și Câmpina, se desfășoară cu dificultate, asistată de echipaje de poliție. Vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Mai ales după ultimele ploi, vegetația a crescut din abundență, ceea ce dă serioase bătăi de cap autoriților, inclusiv în gestionarea relației cu cetățenii și, mai ales, cu asociațiile de proprietari.

O platformă a unui utilaj al unei societăți comerciale care efectuează lucrări în zona Muscel a acroșat serios doi stâlpi de electricitate, ceea ce a condus la o avarie în furnizarea acestui serviciu.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Pe Strada Republicii, în apropierea trecerii de pietoni dintre Complexul comercial Romal și parcarea din fața Complexului Carrefour, este o adevărată capcană.