CS Câmpina continuă seria victoriilor, reușind să se impună și în dificila deplasare de la Cornu. Victoria a venit la capătul unui meci pe care elevii lui Mugurel Dedu și Claudiu Dumitrescu l-au controlat în cea mai mare parte a timpului.
Golurile formației câmpinene au fost marcate de Badea (min. 14), Dedu (min. 30 și 84) și Cl. Dumitrescu (min. 37-11m). Din păcate, mai ales în perspectiva etapei viitoare, Claudiu Dumitrescu a ”încasat” două ”galbene” din partea arbitrului Andrei Moroiță, fiind eliminat.
CS Câmpina a aliniat următorul ”11”: Antaș - C. Dumitrescu, Merluță, Niculae, Nichifor, Botoșneanu (90 Cîrstea), Bărcănescu, Badea, Manole (75 Amar), Dedu (90+2 A. Dumitrescu), Buzilă (64 Diaconu).
Celelalte rezultate ale acestei etape - aici.
Etapa viitoare, CS Câmpina va întâlni pe teren propriu formația Atletic Ploiești.
Liga A Prahova va începe un nou sezon pe 23 august, într-un campionat în care vor fi numai 16 echipe, față de 18 până acum. De-a lungul mai multor episoade vă vom prezenta ce face echipele din zona Câmpina și cum pregătesc ele noul sezon.
La Moreni a avut loc în week-end etapa a VI-a a Campionatului Național de Motocros, competiție la startul căreia s-au aflat și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.
În ultimele zile, Andreea Lungu a făcut parte din echipa națională a României care a fost prezentă în Slovenia, la Maribor, pentru Campionatul European pe Echipe, Liga a doua.
Campionatul Național de Atletism pentru juniori sub 16 ani a continuat și duminică, 29 iunie, cu noi întreceri.