Polițiștii de la Biroul Rutier din cadrul Poliției Municipale Câmpina au păstrat tradiția și le-au oferit și în acest an, de 8 Martie, doamnelor și domnișoarelor, o floare, un gând bun și un zâmbet. A fost o misiune specială pentru polițiștii câmpineni, o misiune plăcută, aceea de a le felicita pe participantele la trafic (pietoni și conducătoare auto) cu ocazia Zilei Internaționale a Femeii.
Unele șoferițe au oprit mașina cu emoții, altele cu... actele pregătite. Dar astăzi nu li s-au cerut actele la control, ci li s-au oferit flori. Un gest simplu și frumos, de 8 Martie. Agenții de la Biroul Rutier (condus de comisar de poliție Dragoș Ionescu) le-au urat participantelor la trafic o primăvară frumoasă și fără evenimente rutiere, pe lângă tradiționalul "La mulți ani!".

TEAM UNDEFINED, echipa de robotică de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina, se află zilele acestea în Olanda, la Eindhoven, unde se desfășoară Premier European FIRST Tech Challenge.

Momente emoționante la festivitatea de final de an școlar de la Școala Gimnazială Centrală Câmpina. După o viață petrecută la catedră, profesor învățământ primar Marieta Necula se pensionează.

Miercuri, în jurul prânzului, pe rețelele de socializare au fost postate fotografii cu un urs care mergea nestingherit pe podul de la Zorile, dintre Câmpina și Telega.

Pe Strada Înfrățirii din Băicoi, care face legătura cu DN1, a avut loc marți după-amiază un tragic accident rutier.