Cu un sezon, practic, încheiat, CS Câmpina a jucat la Tg. Vechi, unde a avut loc partida cu Atletic Ploiești, ca într-un joc fără miză.
Gazdele au fost ceva mai aprige, mai dornice să învingă, impunându-se cu 3-1, singura reușită a formației câmpinene venind în minutul 87, prin Năstase.
CS Câmpina a aliniat următorul ”11”: Antral - Bej, Merluță, Năstase, Nichifor, Duță, C. Dumitrescu, Badea, Tocitu (86 Enescu), A. Dumitrescu (46 A. Marin), Dedu. Antrenor: Claudiu Dumitrescu.
Rezultatele complete ale acestei etape - aici.
Runda viitoare, CS Câmpina va întâlni pe teren propriu formația Avântul Măneciu, pe care în tur a învins-o chiar la Măneciu cu scorul de 2-1.

Jocurile etapei a 27-a din eșalonul de elită al fotbalului județean au debutat joi după-amiază.

La finalul acestei săptămâni sunt programate jocurile etapei a 27-a din Liga a 4-a, competiție care - iată - se apropie cu pași repezi de final. Iată programul și delegările:

La finalul acestei săptămâni au loc mai multe competiții sportive în Câmpina și împrejurimi sau cu implicarea unor sportivi ori echipe din această zonă.

Echipa de handbal feminin juniori IV a CS Câmpina a participat la turneul semifinal, care a avut loc la Pantelimon. Din grupă au mai făcut parte echipele CSS2 București, CSM București și CSM Ploiești.