Au participat la o ședință extraordinară a Consiliului Local Câmpina! Și nu a fost o ședință festivă, ci au fost două lucruri punctuale de rezolvat, care trebuiau aprobate până la finalul acestui an.
Au fost 18 consilieri locali prezenți la ședința extraordinară din 31 decembrie - cinci fizic, 13 online și un absent (Alexandru Anghel).
Pe ordinea de zi au fost două puncte. Unul dintre acestea se referea la o modificare într-un proiect anterior privind ”Dotarea cu dispozitive medicale a Ambulatoriului Spitalului Municipal”, unde a fost vorba de majorarea contribuției de la bugetul local cu 14.160,57 lei.
Al doilea proiect a vizat îndreptarea unei erori materiale privind hotărârea adoptată în 23 decembrie referitoare la prelungirea termenului de finalizare a proiectului privind Grădinița de pe Strada Uniunea Europeană.
Totul s-a terminat în zece minute...

La nivelul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova - Serviciul de Investigații Criminale se efectuează cercetări într-un dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă la viol, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova.

Nici în a doua zi de Crăciun, salvatorii montani de pe Valea Prahovei nu au avut liniște.

Simultan cu declanșarea crizei apei în zona Câmpina au apărut tot felul de speculații - de la situația barajului, la încercări de a vinde apa, tot felul de elucubrații menite, parcă, doar a tensiona și mai mult o situație deja foarte greu controlabilă de către autorități.

În ziua de Crăciun, salvatorii montani din Bușteni nu au avut liniște, fiind solicitați să intervină la un accident de ATV în Munții Baiului.