Poliția Rutieră Prahova desfășoară luni dimineață o acțiune prin care se urmărește creșterea gradului de disciplină rutieră. Acțiunea are loc pe principalele artere rutiere din localități și pe drumurile naționale din zona orașelor Ploiești, Câmpina, Sinaia, Vălenii de Munte, Slănic, Mizil și Urlați.
Potrivit purtătorului de cuvânt al IJP Prahova, Raluca Brezeanu, acțiunea de astăzi se derulează cu precădere în verificarea domeniilor transportului de marfă, a transportului de persoane, inclusiv în regim de taxi, dar și pentru combaterea consumului de băuturi alcoolice de către conducătorii auto. Vom reveni.
(Foto - IJP Prahova)

Societatea Just Civil Engineering SRL Ploiești, cea care a executat lucrările în cadrul proiectului privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal, a dat în judecată Primăria Câmpina, dosarul fiind pe rolul Tribunalului Prahova.

Consiliul Local Câmpina va discuta și aproba în ședința din 27 noiembrie 2025 vânzarea prin licitație a autoturismului Opel Insignia, cel devenit atât de faimos după ce i-a adus atâtea probleme fostului primar Horia Tiseanu.

Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu specialiștii Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier, au desfășurat în cursul zilei de 21 noiembrie o amplă acțiune de control pe principalele artere din județul Prahova, având ca obiect verificarea conformității transporturilor rutiere de mărfuri și persoane, precum și a respectării timpilor de conducere și de odihnă de către conducătorii acestor vehicule.

Joi seară. Unul dintre blocurile cu zece etaje de pe Strada Schelelor din Câmpina...