Sportul Câmpina a rămas fără victorie în Superliga B Prahova și după a treia etapă, intermediara care a avut loc miercuri după-amiază.
Elevii lui Marius Pălăncianu s-au văzut învinși la capătul celor 90 de minute cu scorul de 2-0, dar nu au jucat deloc rău, iar la 0-1 au ratat două ocazii uriașe, prin Corneanu, singur cu portarul, și o alta prin Bâtu. În plus, pot acuza și ghinionul, fundașul S. Spoială accidentându-se în prima jumătate de oră a jocului și fiind înlocuit.
Sportul Câmpina a jucat la Ștefești în formula: S. Petre - Manolachie, Basma, S. Spoială, Coman, Țigănuș, G. Radu, D. Dogaru, M. Dogaru, Burloiu, Corneanu. Au mai intrat: M. Popescu Comănescu, A. Spoială, Pasăre, Bâtu.
Runda viitoare, Sportul Câmpina va juca pe teren propriu cu CSO Mizil.

În primul joc din faza regională a campionatului pentru juniori sub 19 ani, CS Câmpina a întâlnit pe teren propriu formația FC Urziceni.

Timp de două zile, la București a avut loc Campionatul Național de Atletism pentru Copii sub 13 și sub 14 ani, competiție le care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati" Câmpina.

Timp de două zile, în Sala Sporturilor din Plopeni a avut loc Festivalul Național de Minihandbal Feminin, competiție la care a fost prezent și CS Câmpina, cu o grupă mai mică de vârstă, pregătită de antrenorul Daniel Vasile.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat Campionatul Național Școlar, etapa finală, găzduită de București, pe stadionul „Iolanda Balaș Soter".