Mai mulți cititori CâmpinaTV.ro ne-au transmis zilele acestea tot felul de imagini surprinzând parcări departe de orice înseamnă de la respectarea legii, la... bun simț și respect față de ceilalți.
Da, parcările sunt o problemă în Câmpina. Lipsa locurilor de parcare devine parcă de la o zi la alta tot mai acută... Dar parcă, uneori, nici oamenii nu fac nimic pentru o mai bună înelegere, cel puțin în acest domeniu. De prea multe ori, asistăm la mașini lăsate parcă în dușmănie, ca și cum dorința conducătorului auto respectiv ar fi fost doar cum să încurce și să deranjeze cât mai multă lume...
În prima imagine, se poate observa în parcarea de pe Strada I.L. Caragiale cum conducătorul acestei dubițe a ocupat pe diagonală ambele locuri rezervate persoanelor cu handicap.
În a doua imagine, surprinsă la intrarea pe Straa Republicii, deși erau locuri pe marginea drumului, în parcareapublică, conducătorul acestui autovehicul a ales să iasă din parcare și să-și urce mașina pe trotuar, sfidând parcă pe oricine.
În fine, în ultima dintre imaginile prezentate, pe Strada Erupției, în parcarea din spatele blocului de pe Strada Schelelor, se observă cum conducătorul acestui autovehicul a parcat aproape exact în dreptul intrării, practic, îngreunând accesul la acele locuri ale altor conducători auto, rezidenți în zona respectivă.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

HidroPrahova a transmis un comunicat privind apa tulbure livrată populației din municipiul Câmpina în unele zone și absența acesteia în alte zone.

Pe parcursul întregii zile de vineri au fost probleme în alimentarea cu apă a municipiului Câmpina.

Tribunalul Prahova a respins contestația lui Adrian Stoican, președintele Clubului Sportiv Câmpina, privind măsura arestului preventiv.

Pe Bulevardul Nicolae Bălcescu din Câmpina, în cursul dimineții de vineri, 5 iunie, imediat după ora 10.00, a avut loc o intervenție a pompierilor militari de la Detașamentul din Câmpina.