Superliga B Prahova. Brădetul Ștefești - Triumf Poiana Câmpina 1-1

Sport (Categoria articolului)

Cu trei etapei înainte de finalul stagiunii, Triumf Poiana Câmpina a avut o deplasare grea, la Ștefești, unde a reușit doar o remiză.

Prima repriză a fost dominată categoric de oaspeți, dar după pauză lucrurile s-au mai echilibrat, ambele echipe având ocazia să dea lovitura decisivă, astfel că, în cele din urmă, o remiză este probabil un rezultat echitabil. Golul poienarilor a fost marcat de Alexe, jucător care a mai ratat alte câteva bune oportunități în jocul de la Ștefești.
Antrenorii Alin Postolache și Valentin Bunea au folosit următoarea formulă de joc: Pop - G. Dumitru, Burchi, G. Radu, A. Dumitru, Georgescu, Bunea, D. Marin, Alexe, Stan, R. Stere. Au mai jucat: Țurlea, Vintilă, O. Stere.
Progresul Bucov a stat.
În clasament, CS Câmpina - locul 1, cu 61 puncte, Triumf Poiana Câmpina - locul 2, cu 60 puncte, Sportul Câmpina - locul 12, cu 37 puncte.
Etapa viitoare, penultima, 4-5 iunie: Sportul Câmpina - AS Gherghița; CSO Mizil - Triumf Poiana Câmpina, iar CS Câmpina va sta.