Alegeri și rezultate atipice la Șotrile, acolo unde a câștigat Elena Davidescu, de la PSD, nimeni alta decât soția fostului primar Bogdan Davidescu.
Aceasta l-a spulberat pe liberalul Vasile Stănică, adunând 73% din voturi, adică 1.287 din totalul voturilor valabil exprimate, 1.763. Ocupantul locului secund a avut doar 404 voturi, reprezentând 22,91%.

Noua organigramă a Primăriei și instituțiilor subordonate va intra în dezbaterea Consiliului Local Câmpina în ședința extraordinară de marți, 26 mai 2026.

Marți, 26 mai, de la ora 12.00, este o ședință extraodinară a Consiliului Local, unul dintre punctele de pe ordinea de zi find o rectificare a bugetului local.

În cadrul proiectului de refacere și consolidare a părții carosabile pe DN1, în data de 25 mai 2026, începând cu ora 10:30, au fost demarate lucrări specifice în zona km 99+000 – 99+550, pe sensul de mers Sinaia către Câmpina, în vederea creșterii siguranței rutiere și a îmbunătățirii condițiilor de trafic.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.