CONTACT

Peste 600 de polițiști supraveghează scrutinul electoral în Prahova

- Actualitate -

Peste 600 de polițiști supraveghează scrutinul electoral în Prahova

Inspectoratul Județean de Poliție Prahova anunță că peste 600 de polițiști sunt angrenați în buna desfășurare a scrutinului electoral, asta suplimentar față de dispozitivul curent. Polițiștii au fost mobilizați pentru asigurarea măsurilor de pază și protecție, dar și pentru gestionarea posibilelor incidente cu caracter electoral.

Inspectoratul Județean de Poliție face apel la populație să sesizeze la 112 orice încălcare a legislației electorale. În Prahova sunt 623 secții de vot, iar dispozitive ale Poliției Române există în toate localitățile județului. Se votează între orele 7.00 - 21.00, iar un alegător își poate exercita dreptul la vot doar în județul în care își are domiciliul.

(Foto cu caracter ilustrativ)


11 Dec 2016 09:10 2573 vizualizari


Comentarii






1129 vizualizari 07 Apr 2026 19:08 TIR în flăcări pe DN1, între Câmpina și Florești

TIR în flăcări pe DN1, între Câmpina și Florești

Pe DN1, pe sensul Ploiești - Câmpina, un TIR a luat efectiv foc.

citeste mai mult
1206 vizualizari 07 Apr 2026 18:30 N-au ”ghicit-o” p-asta! Două femei, reținute de polițiștii câmpineni pentru înșelăciune

N-au ”ghicit-o” p-asta! Două femei, reținute de polițiștii câmpineni pentru înșelăciune

Polițiștii din Câmpina au dispus, în cursul zilei de 7 aprilie, reținerea pentru 24 ore a două femei, de 32, respectiv 33 ani, ambele din comuna Bărcănești.

citeste mai mult
1265 vizualizari 07 Apr 2026 15:14 Trei imobile cuprinse de un incendiu puternic la Brebu

Trei imobile cuprinse de un incendiu puternic la Brebu

Pompierii militari prahoveni intervin în aceste momente pentru stingerea unui incendiu izbucnit în comuna Brebu, sat Brebu Megieșesc. 

citeste mai mult
921 vizualizari 07 Apr 2026 13:42 Pocnitori, țigări și oameni fără adăpost - ingredientele care au „aprins” focul la clădirea părăsită de pe Strada Schelelor, în incendiul de luni după-amiază

Pocnitori, țigări și oameni fără adăpost - ingredientele care au „aprins” focul la clădirea părăsită de pe Strada Schelelor, în incendiul de luni după-amiază

Incendiul de luni după-amiază la clădirea părăsită, care a aparținut Institutului, situată pe Strada Schelelor, a ridicat unele semne de întrebare privind cauza izbucnirii sale.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV