Sâmbătă dimineață, terenul sintetic de la Căminul Petrol, din Câmpina, a fost gazda unui triunghiular fotbalistic între echipe foarte bune și puternice din eșaloanele în care activează: CS Blejoi (liderul Seriei a V-a din Liga a III-a), Tricolorul Breaza și CS Câmpina, ocupantele, în această ordine, ale primelor două locuri din clasamentul Ligii A Prahova.
S-a jucat fiecare cu fiecare câte o repriză, astfel că fiecare formație a bifat 90 minute.
Iată și rezultatele înregistrate:
CS Câmpina - Tricolorul Breaza 0-2
CS Blejoi - Tricolorul Breaza 2-1
CS Câmpina - CS Blejoi 0-2

Sala „Grigorescu” din Câmpina va găzdui Cupa „24 Ianuarie” la minihandbal feminin, competiția fiind organizată de CS Câmpina, primăria Câmpina și Asociația Județeană de Handbal Prahova.

Pe circuitul de la Altenberg, din Germania, câmpineanca Georgeta Popescu a reușit două rezultate foarte bune la ultima etapă a Cupei Mondiale la Bob.

În primul meci amical al anului 2026, Sportul Câmpina a mers la Mislea pentru confrutarea cu echipa locală CS Mislea.

Terenul sintetic de la Căminul Petrol este la mare căutare în această iarnă, din dorința celor mai multe echipe de a-și proteja suprafețele de joc de pe propriile arene.