Operatorul de salubritate Floricon Salub anunță unele modificări care intervin în programul de ridicare a gunoiului menajer și reciclabil de la populație și agenți economici pe 1 iunie (Ziua Copilului) și 8 iunie (a doua zi de Rusalii). Aceste zile sunt stabilite prin lege ca fiind nelucrătoare.
La Câmpina, Băicoi și Telega – programul de colectare a deșeurilor menajere și reciclabile, aferent zilei de 1 iunie, se va realiza pe 30 mai 2020. Programul de colectare aferent zilei de 8 iunie se va efectua pe 6 iunie.
La Breaza și Comarnic - programul de colectare a deșeurilor, aferent zilei de 1 iunie, se va realiza pe 4 iunie, iar cel aferent zilei de 8 iunie se va desfășura pe 11 iunie.
La Secăria - programul de colectare a deșeurilor menajere și reciclabile, aferent zilei de 1 iunie, se va realiza pe 30 mai 2020. Programul de colectare aferent zilei de 8 iunie se va efectua pe 9 iunie.
În restul zilelor, programul de colectare a deșeurilor se va desfășura normal.

Luni, la orele prânzului, Consiliul Local Câmpina a fost convocat într-o ședință extraordinară de îndată, unde au fost discutate trei proiecte.

Pe o rețea de socializare, postarea unui câmpinean atrăgea atenția asupra problemei alimentării cu apă a familiilor de pe Aleea Crizantemei, care pornește din Strada Griviței și se află în apropierea zonei centrale.

195 de contestații au fost depuse la liceele câmpinene după primele rezultate ale bacalaureatului 2026.

Salvamont Prahova a încheiat o săptămână dificilă, care a inclus și trei evenimente cu tot atâtea persoane decedate.