Miercuri, 27 martie, de la ora 18.30, va avec loc primul meci oficial în noua sală de sport a Școlii Gimnaziale ”B.P. Hasdeu”, inaugurată chiar de Ziua Câmpinei, pe 8 ianuarie.
Primul meci oficial va fi unul de handbal feminin juniori III, în cadrul etapei a IV-a a Grupei semifinale 2 Speranță. Fetele pregătite de Daniel Vasile vor înfrunta echipa ACS Tonus București.
Așadar, miercuri, 27 martie, ora 18.30, sunteți invitați în noua și moderna sală de sport a Școlii Gimnaziale ”B.P. Haasdeu” pentru primul meci oficial.

În perioada 31 iulie – 2 august 2026, orașul Sinaia devine gazda uneia dintre cele mai spectaculoase competiții automobilistice din România: Trofeul Sinaia – In memoriam Marin Dumitrescu, ediția a XV-a, etapa a V-a din Campionatul Național de Viteză în Coastă.

Fotbalul, ne place sau nu, continuă să rămână sportul-rege. Și ca oricărui suveran trebuie să i se acorde o anume importanță. În Câmpina, administrația locală are un club sportiv, care are și o echipă de fotbal, inclusiv la nivel de seniori.

A fost ca un joc în familie, un joc amical, în care s-au întâlnit echipele Viitorul Bănești și Sportul Câmpina.

Cursurile unei noi școli de arbitri de fotbal încep din 4 august în mai multe localități din Prahova, printre care și Câmpina.