Cea de-a XI-a ediție a Festivalului "Serbările Toamnei" Câmpina 2018 va avea loc în week-end-ul care urmează (15-16 septembrie), în zona Parcului Trandafirilor (notariate). Traficul rutier va fi închis pe Bulevardul Carol I, pe tronsonul cuprins între intersecția cu Strada Golești și intersecția cu Strada Sg.Maj Erou Grigore Nicolae. Prin urmare, circulația microbuzelor de transport persoane va fi deviată, iar stațiile de pe tronsonul menționat vor fi mutate, măsuri valabile de vineri de la ora 18.00, până luni dimineață, la ora 8.00.
Astfel, după cum ne-a comunicat Primăria Câmpina, stația de maxi-taxi de la Penny va fi mutată în fața sălii de sport a Colegiului Național "Nicolae Grigorescu". Stația de la Policlinica Municipală, de pe celălalt sens de mers) va fi desființată temporar, următoarea stația la care se va putea coborî/urca fiind cea de la Milia. De asemenea, taxiurile de la BancPost nu vor mai avea acces în această zonă.
Citiți și Restricții de circulație, de vineri până luni dimineață, pentru organizarea Festivalului "Serbările Toamnei" Câmpina 2018
Programul complet al Festivalului "Serbările Toamnei" Câmpina 2018

Vineri, 10 aprilie, în jurul orei 21.00, polițiștii din Breaza au oprit pentru control un autoturism care circula pe Aleea Parcului.

În perioada 5-10 aprilie, la Hunedoara s-a desfășurat a 44-a ediție a Olimpiadei Naționale la Geografie.

În Vinerea Mare, președintele României, Nicușor Dan, s-a aflat printre credincioșii de la Mănăstirea Cornu, care au participat la Denia Prohodului Domnului. Prezența președintelui a constituit o adevărată surpriză.

În cursul zilei de joi, 9 aprilie, primarul Irina Nistor a anunțat în cadrul unei declarații de presă că se află în consultare publică proiectul bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.