CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

7 autovehicule, implicate într-un accident în lanț pe DN1, la Bănești

- Actualitate -

7 autovehicule, implicate într-un accident în lanț pe DN1, la Bănești

Vineri, înaintea prânzului, pe DN1, în apropierea localității Bănești a avut loc un accident în lanț, în care au fost implicate nu mai puțin de șapte autovehicule.

A fost o tamponre în lanț și, din fericire, niciunul dintre cei 14 ocupanți ai autovehiculelor implicate în accident (13 adulți și un copil) nu a fost rănit. Accidentul a avut loc pe sensul Câmpina - Ploiești, iar DN1 a fost blocat zeci de minute până la eliberarea carosabilului.
ISU Prahova a deplasat la locul accidentului două autospeciale de intervenție.

(Sursa foto - ISU Prahova)


18 Nov 2022 11:37 3385 vizualizari


Comentarii






  • 18.11.2022 18:17 Sofer adevarat Cand merg intre Campina si Ploiesti sau invers, sunt singurul care merge cu maxim 100 km/h. La Banesti merg cu 70 la ora. La Floresti incetinesc la intersectie si chiar la paralela. De asemenea la Lido Garbea. Si cu toate astea ma depasesc cam toate masinile, majoritatea mergand cu 130 la ora. Si altele mult peste 150. Deci majoritatea soferilor romani nu le pasa de viata lor dar a altora. In plus nu tin distanta minima, se imping de la spate la 1m distanta cu peste 130 la ora. Va mirati de astfel de evenimente? Unele mai usoare si altele grave? Toti grabiti...spre moarte...si apoi nu stiu cum sa spagaiasca sa scape cu o condam are cu suspendare. Dupa ce omoara straini sau chiar rudele. Educatia incepe cu fiecare...si romanii nu vor avea niciodata educatie ...
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
588 vizualizari 12 Dec 2025 20:08 Și, totuși, Câmpina va avea patinoar!

Și, totuși, Câmpina va avea patinoar!

Înaite de criza apei, administrația locală din Câmpina anunța o surpriză pentru mari și mici - un patinoar pe locul actualului teren de minifotbal de lângă ștrandul (nefuncțional) din apropierea Casei Tineretului.

citeste mai mult
463 vizualizari 12 Dec 2025 18:10 De luni, 15 decembrie, elevii din localitățile afectate de criza apei revin în bănci

De luni, 15 decembrie, elevii din localitățile afectate de criza apei revin în bănci

Finalizarea analizelor microbiologice efectuate de Direcția de Sănătate Publică Prahova și declararea apei din rețeaua HidroPrahova ca fiind potabilă are în continuare efecte. Mai exact, se intră în normalitate.

citeste mai mult
1829 vizualizari 12 Dec 2025 17:39 Spitalul Municipal Câmpina și-a reluat complet activitatea. Ecograf nou la Urgențe

Spitalul Municipal Câmpina și-a reluat complet activitatea. Ecograf nou la Urgențe

Odată cu avizul dat de Direcția de Sănătate Publică Prahova privind potabilitarea apei livrate de HidroPrahova la nivelul municipiului Câmpina, Spitalul Municipal și-a reluat complet activitatea.

citeste mai mult
782 vizualizari 12 Dec 2025 17:07 O barieră de pe DN1, la trecerea de la Movila Vulpii, a rămas blocată. Polițiștii au asigurat fluența traficului în zonă

O barieră de pe DN1, la trecerea de la Movila Vulpii, a rămas blocată. Polițiștii au asigurat fluența traficului în zonă

Inspectoratul de Poliție Județean Prahova a fost sesizat cu privire la faptul că bariera de la trecerea la nivel cu calea ferată situată pe DN1-la km 69, în zona Movila Vulpii, a rămas coborâtă pentru o perioadă îndelungată, ca urmare a unor probleme tehnice.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV