CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Un pas înainte în reglementarea parcărilor din Câmpina - s-a aprobat achiziția unui sistem de monitorizare video și control vehicule parcate

- Actualitate -

Un pas înainte în reglementarea parcărilor din Câmpina - s-a aprobat achiziția unui sistem de monitorizare video și control vehicule parcate

În cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Local Câmpina, în care singurul punct de pe ordinea de zi a fost o rectificare a bugetului local, s-a discutat și despre parcări.

Discuția a fost inițiată de consilierul Valentin Crețu, care a cerut detalii suplimentare privind o poziție bugetară introdusă la această rectificare - achiziție și montaj sistem monitorizare video și control vehicule parcate, în valoare de 148.000 lei.
”Știți că lucrăm la regulamentul privind parcările - a spus primarul Irina Nistor. Această poziție bugetară se referă la partea de inspecție, de verificare a modului în care sunt respectate prevederile regulamentului pe care îl veți aproba. Avem nevoie de o monitorizare a felului în care sunt parcate vehiculele în zone publice, supuse prevederilor viitorului regulament. Nu se va achiziționa nimic până nu se va aproba regulamentul. Este vorba de un sistem care se poate monta și pe o mașină a Poliției Locale, iar din mers, trecând pe lângă fiecare mașină, să se afișeze dacă pentru mașina respectivă este achitată parcarea sau nu”.
Rectificarea bugetului local a fost votată de 12 din cei 18 consilieri locali prezenți (a lipsit Iulia Zamfirescu). Consilierii PNL și AUR s-au abținut de la vot.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


22 Jul 2025 09:39 4641 vizualizari


Comentarii






  • 23.07.2025 11:45 Gabriela Tanasescu Doamne,Dumnezeule!Noi nu avem parcări, orașul este sufocat și în loc sa construiți parcări voi de fapt vreți sa dați amenzi oamenilor ca au parcat și ei pe unde apuca.Eu zic sa va apucați de lucruri serioase ca pana acum nu a ți făcut nimic bun.
499 vizualizari 31 Jan 2026 13:13 Un bărbat din Florești a fost reținut 24 de ore pentru conducerea fără permis a unui autovehicul neînmatriculat

Un bărbat din Florești a fost reținut 24 de ore pentru conducerea fără permis a unui autovehicul neînmatriculat

Polițiștii din Florești au fost sesizați că, pe un drum din localitate, un autovehicul ar fi fost condus în mod sinuos de către o persoană de sex masculin, fără a avea montate plăcuțe cu numărul de înmatriculare.

citeste mai mult
1431 vizualizari 30 Jan 2026 19:35 Polițiștii au oprit noaptea o mașină pe DN1, la Comarnic. Era condusă de un copil de 12 ani și venea din județul Buzău!

Polițiștii au oprit noaptea o mașină pe DN1, la Comarnic. Era condusă de un copil de 12 ani și venea din județul Buzău!

Caz incredibil înregistrat de polițiștii prahoveni. La data de 27 ianuarie, în jurul orei 23.25, polițiștii au oprit pentru control un autoturism care se deplasa pe Drumul Național 1 (E60), pe raza localității Comarnic.

citeste mai mult
773 vizualizari 30 Jan 2026 19:12 Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru reabilitarea Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare

Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru reabilitarea Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare

Odată cu criza apei, toată lumea a aflat rolul extrem de important al Bazinului de Apă Curată de la Lunca Mare, Șotrile.

citeste mai mult
5895 vizualizari 30 Jan 2026 18:59 La Bănești se va construi un magazin Penny, pe locul fostului restaurant Recola. Va fi amenajat și mult așteptatul sens giratoriu

La Bănești se va construi un magazin Penny, pe locul fostului restaurant Recola. Va fi amenajat și mult așteptatul sens giratoriu

Intrarea în comuna Bănești dinspre Ploiești își va schimba radical înfățișarea.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV