Câmpina are din ce în ce mai multe lucruri, locuri și situații demne de... orice altceva, mai puțin de renumele de orașul cu cei mai mulți intelectuali raportat la mia de locuitori.
Ei bine, un exemplu în acest sens se poate întâlni pe Bulevardul Nicolae Bălcescu. Scurgerile canalizării pluviale sunt înfundate și sunt înfundate de atât de mult timp, încât a început să iasă iarba printre grătarele gaigărelor.
Credem că imaginile sunt elocvente și orice alt comentariu este de prisos.

Luni dimineață, la ora 5.39.42 a avut loc un cutremur al cărui epicentru a fost la mică distanță de Câmpina.

În cursul zilei de sâmbătă, pe Strada Republicii din Breaza a avut loc un accident de circulație.

A fost un sfârșit de săptămână de coșmar pentru câmpinenii din cartierul Voila, dar și - parțial - de pe Strada Bobâlna. Au fost din nou probleme în alimentarea cu apă!

Alunecarea de teren din zona Câmpinița, care pune în pericol traficul rutier pe Bulevardul Carol I, la ieșirea din Câmpina spre Cornu, devine tot mai pronunțată.