Într-o declarație de presă comună susținută joi, 17 aprilie, la Ploiești, toate instituțiile cu atribuții privind ordinea publică au dat asigurări asupra eforturilor pentru menținerea unui climat de siguranță în perioada sărbătorilor Pascale la nivelul județului Prahova.
Astfel, rând pe rând, reprezentanții Prefecturii Prahova, Inspectoratului Județean de Poliție, Inspectoratului de Jandarmi, Grupării Mobile de Jandarmi ”Matei Basarab”, Inspectoratului pentru Situații de Urgență au prezentat aportul la dezideratul comun, acela al unor sărbători în liniște și siguranță pentru toți prahovenii.
”În perioada 18-21 aprilie, pentru menținerea ordinii și siguranței publice, atât în zonele cu aflux mare de persoane, cât și în proximitatea lăcașurilor de cult, aproximativ 1.000 de polițiști vor acționa, împreună cu celelalte instituţii ale statului cu atribuţii în asigurarea ordinii şi liniştii publice”, a punctat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

A încetat din viață profesorul Cristina Budileanu. Urma să împlinească în octombrie 69 ani. Ca elev și apoi ca dascăl, viața sa a fost legată de CNNG.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism - Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a unui tânăr de 18 ani, cercetat pentru pornografie infantilă și șantaj.

Pe Strada Muncii din Câmpina s-a... muncit din greu și s-a realizat o intervenție a operatorului HidroPrahova.

Din 27 martie au intrat în vigoare noi prevederi legale care reglementează regimul plății amenzilor.