Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă zilele acestea pe Bulevardul Carol I, în dreptul unei terase... închise.
Este vorba de fosta terasă Erick, redeschisă recent, dar - iată - închisă din nou, pentru mai multe zile. Cititorul care ne-a transmis imaginea a alăturat și un comentariu: ”Fosta terasă Erick de pe Bulevardul Carol, recent redeschisă, a pus anunț că va fi închisă câteva zile, însă au uitat să-și ducă mai întâi gunoiul care deja miroase când trecem pe stradă. Ba mai mult, mașina parcată în fața terasei a fost lăsată ca să nu se vadă grămada de gunoi?”
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.

Există o vorbă veche cu căciula pe care ne-o furăm singuri și pare că asta se întâmplă acum și la Câmpina, pe Strada Orizontului.

Inspectoratul Școlar Județean Prahova a dat publicității lista posturilor de director și director adjunct de la unitățile de învățământ pentru care se va organiza în această toamnă concurs.

Până la deschiderea și operaționalizarea Centrului de Colectare a Deșeurilor prin Aport Voluntar, la Câmpina vor mai funcționa platformele pentru deșeurile voluminoase, situate pe Aleea Parcului și Aleea Arinului.