CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Din nou despre barierele despre Strada Soarelui. ”Va ieși scandal mare acolo...”, avertismentul viceprimarului Dumitrache

- Actualitate -

Din nou despre barierele despre Strada Soarelui. ”Va ieși scandal mare acolo...”, avertismentul viceprimarului Dumitrache

La finalul ședinței Consiliului Local Câmpina de miercuri, 26 iunie, consilierul Aron Sabo a readus în discuție subiectul barierelor de pe Strada Soarelui.

Noutatea față de ceea ce s-a mai prezentat pe marginea acestui subiect este o adresă primită din partea Primăriei Câmpina, despre care a vorbit Aron Sabo: ”Barierele au fost instalate în baza unei Hotărâri a Consiliului Local din 2016, care prevedea că doi ani nu se va plăti nimic, proiectul având un caracter experimental. După doi ani se instituia o taxă, iar cetățenii au refuzat să o plătească. Întrebarea este de ce mai există acele bariere dacă cetățenii de acolo nu și le mai doresc, iar noi limităm accesul oricărei persoane pe această stradă?!”
Consilierul local Cosmin Raț și viceprimarul Liviu Dumitrache au avut câte ceva de spus, viceprimarul afirmând chiar că ”va ieși scandal mare acolo... dacă se vor ridica acele bariere”. Rămâne de văzut...
Oricum, o problemă pe care primarul ales al Câmpinei, Irina Nistor, prezentă la ședință, și-a notat-o în agenda ei, fiind mai mari șanse să se rezolve această situație după luna octombrie, când noii aleși locali își vor prelua mandatele.


26 Jun 2024 21:33 2476 vizualizari


Comentarii






1026 vizualizari 31 Oct 2025 14:09 În primele nouă luni, Poliția Prahova a operat 272 rețineri pentru 24 ore

În primele nouă luni, Poliția Prahova a operat 272 rețineri pentru 24 ore

În cadrul unei conferințe de presă, conducerea Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a prezentat un bilanț după primele nouă luni ale acestui an.

citeste mai mult
1795 vizualizari 31 Oct 2025 06:42 Primarul Câmpinei, Irina Nistor: ”Manifestări cu mici și bere la Muzeul Hasdeu, eu nu fac!”

Primarul Câmpinei, Irina Nistor: ”Manifestări cu mici și bere la Muzeul Hasdeu, eu nu fac!”

La ședința ordinară a Consiliului Local Câmpina de joi, 30 octombrie, s-a discutat și despre manifestările culturale, mai ales că multe dintre ele, în special cele programate la Muzeul Memorial "B.P. Hasdeu" și Biblioteca Municipală "Dr. C.I. Istrati" nu au mai avut loc.

citeste mai mult
1149 vizualizari 30 Oct 2025 20:14 Inconștiență! Un tânăr de 17 ani ar putea rămâne paralizat pe viață după o ascensiune în condiții improprii spre Vf. Omu

Inconștiență! Un tânăr de 17 ani ar putea rămâne paralizat pe viață după o ascensiune în condiții improprii spre Vf. Omu

Tragediile petrecute în ultimele zile în Munții Făgăraș și Masivul Piatra Craiului, soldate cu cinci morți și care au fost mediatizate intens, se pare că nu au reprezentat un semnal de alarmă pentru toți turiștii aflați la munte, în această perioadă.

citeste mai mult
1734 vizualizari 30 Oct 2025 18:55 Zona Câmpina și “jucătorii” din sfera de influență județeană și națională

Zona Câmpina și “jucătorii” din sfera de influență județeană și națională

Oana Gheorghiu este, așadar, noul vicepremier al României, după cum ați putut citi într-un articol anterior.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV