La ora 15.00, prezența la vot a fost de 25,94%, însemnând 8.389 alegători care își exprimaseră dreptul la vot.
Cea mai ridicată prezență la vot se înregistrează în Cartierul Slobozia, 30,43%, în vreme ce prezența cea mai resusă este la secția 179, de la cantina Electroutilaj, de pe Strada Bobâlna, unde votaseră doar 22,41% dintre alegătorii înscriși pe liste. Comparativ, în urmă cu patru ani, la precedentele alegeri locale, prezența la vot la ora 15.00 a fost atunci de 35,17%, adică 11.721 alegători. La nivel județean, prezența la vot este de 30,75%, iar la nivel național de 29,04%.

Primăria Câmpina a decis schimbarea pontoanelor și a suporturilor acestora de la Lacul Bisericii, unul dintre locurile preferate de promenadă ale câmpinenilor.

Peste 400 de unități medicale din România vor intra luni, 20 iulie, între orele 9 și 11 în grevă de avertisment.

Pe holurile Judecătoriei Câmpina poți fi martor al unor lucruri interesante, mai ales pentru cei nefamiliarizați cu evoluția unui proces juridic.

În cadrul unui eveniment care a avut loc marți, 14 iulie, la sediul Consiliului Județean, în prezența directorului ADR Sud-Muntenia, Liviu Mușat, s-au semnat 16 contacte de finanțare pentru proiecte de investiții asigurate din fonduri europene.