CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Percheziții la primarul din Floreşti

- Actualitate -

Percheziții la primarul din Floreşti

UPDATE - Primarul Eugen David și soția sa, Simona David, au fost reținuți 24 de ore și vor ajunge în cursul zilei de astăzi la Tribunalul Prahova pentru audieri.

În cursul acestei zile s-au efectuat 29 de percheziții la mai multe domicilii, sedii de firmă, dar și primării din județele Prahova și Brașov. 

În cadrul acestei acțiuni mai ample a polițiștilor a fost vizată și comuna Floreşti, făcându-se percheziții la domiciliul primarului Eugen David, la sediul Primăriei Floreşti, precum și la sediul unei societăți comerciale din localitate. Primarul Eugen David și soția sa, Simona David, recent aleasă în funcția de consilier județean, sunt suspectați de evaziune fiscală, spălare de bani și abuz în serviciu, prejudiciul fiind estimat de oamenii legii la 6 milioane lei.


12 Jul 2016 16:38 4619 vizualizari


Comentarii






Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
160 vizualizari 26 Aug 2026 20:27 Pentru modernizarea Străzii Buciumului urmează emiterea autorizației și demararea achiziției pentru execuție

Pentru modernizarea Străzii Buciumului urmează emiterea autorizației și demararea achiziției pentru execuție

Strada Buciumului din cartierul Voila este una dintre străzile despre care se discută din campanie electorală în campanie electorală. Acum, totuși, lucrurile par să fi intrat într-o linie dreaptă care va face ca acest subiect să nu mai existe în viitoarea campanie electorală.

citeste mai mult
334 vizualizari 25 Aug 2026 23:26 Se realizează proiectul pentru modernizarea Străzii Trandafirilor, din cartierul Voila

Se realizează proiectul pentru modernizarea Străzii Trandafirilor, din cartierul Voila

Străzile secundare din cartierul Voila, din municipiul Câmpina, au fost ignorate de administrațiile din ultimele mandate. Acum, modernizarea Străzii Tradafirilor a fost inclusă în bugetul local pentru acest an în vederea modernizării.

citeste mai mult
4729 vizualizari 25 Aug 2026 17:10 Marți seară, restricții de circulație pe DN1. Traficul rutier va fi deviat prin Câmpina

Marți seară, restricții de circulație pe DN1. Traficul rutier va fi deviat prin Câmpina

Inspectoratul Județean de Poliție  Prahova informează participanții la trafic și opinia publică că, la data de 25 august 2026, începând cu ora 19.00, vor fi instituite restricții de circulație pe Drumul Național 1 (E60), în zona km 94+400 m, pe sensul de mers Ploiești către Brașov. 

citeste mai mult
5319 vizualizari 25 Aug 2026 11:10 Fostul conac Hernia din Câmpina, de la 1880, între demolare și clasificare ca monument istoric

Fostul conac Hernia din Câmpina, de la 1880, între demolare și clasificare ca monument istoric

Unul dintre fostele spații ale Institutului de Cercetări în Petrol din Câmpina, de pe Strada Schelelor, a fost vândut în anul 2012 de Petrom, fiind achiziționat de societatea Confind.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV