La Breaza, în această dimineață, a avut loc un meci amical între formațiile Tricolorul Breaza și Sportul Câmpina.
Brezenii s-au impus cu scorul de 4-0, prin golurile marcate de Grigore Ceapă (10), Marian Dumitrache (29), Costin Ioniță (44) și Mario Negraru (88), într-un joc în care ambii tehnicieni au folosit toți jucătorii pe care i-au avut la dispoziție. Singurul absent din lotul brezean la acest joc a fost Adrian Vintilă, care se recuperează după o infecție respiratorie și a avut program separat de pregătire. De remarcat că oaspeții au ratat o lovitură de pedeapsă, prin Corneanu.
Tricolorul Breaza: Neacșu - Andrei, Clinci, Duricu, Trăistaru, Miclea, Dogaru, Ceapă, Nedelcu, Ioniță, Dumitrache. Au mai evoluat: Jaga, Mânzicu - Stoica, Țăranu, Burlacu, Catană, Tone, Mârșanu, Vișan, Negraru, Toader.
Sportul Câmpina: I. Pop - Biro, Stanciu, Neagu, C. Popâ, Coman, G. Radu, D. Dogaru, M. Dogaru, Bâtu, I. Burchi. Au mai jucat: Dumitrache, Popescu, Corneanu, Iordache, Lăcătuș, D. Burchi.
Următorul joc al echipei brezene are loc week-end-ul viitor, la Câmpina, împotriva celor de la CS, pe 1 februarie, înainte de plecarea în stagiul de pregătire centralizată de la Valea Doftanei. Pentru Sportul Câmpina, următorul joc amical este programat duminică, 2 februarie, cu Voința Adunați.

La sediul Asociației Județene de Fotbal Prahova a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului primelor meciuri oficiale de la nivel județean din anul 2026. Este vorba de 16-imile de finală ale fazei județene a Cupei României.

În prima etapă de campionat din anul 2026, junioarele mari ale CS Câmpina au mers la Brăila, pentru întâlnirea cu LPS-ul din localitate.

Viorel Savu a iubit atletismul toată viața sa... A concurat în diverse probe sportive, cu rezultate remarcabile pe plan național și internațional.

Georgeta Popescu este aproape de încheierea unui nou sezon cu multe satisfacții.