UPDATE, ora 9.26 - Incendiul a fost localizat și nu mai există pericolul de propagare.
Inspectoratul pentru Situații de Urgență a anunțat că pompierii din cadrul Detașamentelor Sinaia și Câmpina intervin pentru stingerea unui incendiu la Secăria.
Pompierii intervin cu oatru autospeciale de stingere, o cisternă și un echipaj SMURD. DIn primele informații de fața locului, au fost cuprinse de flăcări o locuință și mai multe anexe gospodărești, focul întinzându-se pe o suprafață de aproximativ 250mp. Echipajul SMURD a asistat medical o persoană care prezenta un traumatism cranio-cerebral, dar care a refuzat transportul la spital.
Intervenția pompierilor este în plină desfășurare, astfel că vom reveni.
(Foto cu caracter ilustrativ)

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

În condițiile în care HidroPrahova intervenea deja pe Strada Maramureșului, oprind apa în zonă, a mai apărut o avarie majoră și pe Strada Orizotnului.

În fața unei avalanșe de nemulumiri legate de felul în care se derulează proiectul cu fonduri europene al HidroPrahova privind reabilitarea și extinderea rețelei de apă și canalizare, nemulțumiri ajunse și în Consiliul Local, primarul Irina Nistor a ținut să facă o serie de precizări.

Pe 20 iulie, la Tribunalul Prahova au fost înregistrate două cereri privind litigii de muncă.