CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Percheziții în Prahova la persoane bănuite de braconaj și uz de armă fără drept

- Actualitate -

Percheziții în Prahova la persoane bănuite de braconaj și uz de armă fără drept

În cursul dimineții de joi, 1 august 2024, polițiștii prahoveni au efectuat mai multe percheziții la persoane bănuite de braconaj și uz de armă fără drept.

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi, Substanțe Periculoase, împreună cu cei din cadrul Serviciului de Ordine Publică, Serviciului de Investigarea Criminalității Economice și Biroului pentru Protecția Animalelor, pun în executare șapte mandate de percheziție domiciliară, într-o cauză penală în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de braconaj și uz de armă fără drept, după cum informează IPJ Prahova.
Din cercetări a reieșit faptul că, în perioada 25 iunie - 27 iulie, mai multe persoane ar fi împușcat, fără drept, mai multe exemplare de vânat. Vor fi conduse la sediul unității de poliție șapte persoane în vederea audierii acestora.
Acțiunile au beneficiat de sprijinul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale Prahova.

(Foto & video - IJP Prahova)


01 Aug 2024 10:40 1522 vizualizari


Comentarii






435 vizualizari 09 Jun 2026 21:50 După aproape patru luni, responsabilul Muzeului „B.P. Hasdeu” a fost sancționat în scandalul filmărilor nocturne de la castel

După aproape patru luni, responsabilul Muzeului „B.P. Hasdeu” a fost sancționat în scandalul filmărilor nocturne de la castel

În ultima parte a lunii februarie, Castelul „Iulia Hasdeu” din Câmpina era centrul unui scandal, după ce un grup de tik-tok-eri realizaseră o transmisiune nocturnă, dorindu-și o „vânătoare de fantome”.

citeste mai mult
276 vizualizari 09 Jun 2026 21:04 Vandalism într-un loc de joacă din Câmpina

Vandalism într-un loc de joacă din Câmpina

În locul de joacă din zona PRAM, de la intersecția Bulevardului Nicolae Bălcescu și Aleea Clopoței, s-a produs un act de vandalism.

citeste mai mult
729 vizualizari 09 Jun 2026 20:32 Incendiu la Valea Doftanei. O casă a luat foc de la instalația electrică aferentă panourilor fotovoltaice

Incendiu la Valea Doftanei. O casă a luat foc de la instalația electrică aferentă panourilor fotovoltaice

Pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuință particulară situată pe strada Armoniei, satul Trăisteni, comuna Valea Doftanei.

citeste mai mult
1022 vizualizari 09 Jun 2026 17:22 Atenție! Miercuri, 10 iunie, traficul va fi complet închis pe podul de la Zorile, dintre Câmpina și Telega. Rute alternative

Atenție! Miercuri, 10 iunie, traficul va fi complet închis pe podul de la Zorile, dintre Câmpina și Telega. Rute alternative

Circulația rutieră va fi închisă total, pe ambele sensuri, pe podul de la Zorile, miercuri, 10 iunie 2026, în intervalul orar 9.00-18.00, pentru executarea lucrărilor de reparații.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV