CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Instalațiile de iarnă vor fi montate cu întârziere, la Câmpina. Abia s-a încheiat contractul cu firma care se ocupă de montarea și demontarea ornamentelor

- Actualitate -

Instalațiile de iarnă vor fi montate cu întârziere, la Câmpina. Abia s-a încheiat contractul cu firma care se ocupă de montarea și demontarea ornamentelor

An de an, pe 30 noiembrie, în seara de Sfântul Andrei, în centrul Câmpinei avea loc tradiționalul concert de colinde susținut de micii artiști de la Clubul Copiilor. Apoi, se aprindea oficial iluminatul public de sărbători, spre bucuria copiilor mai mici sau mai mari. Ei bine, se pare că anul acesta nu va mai fi așa. Este deja 27 noiembrie, iar montarea instalațiilor de iluminat ornamental nici măcar nu a început.

Conform anunțului publicat pe SEAP, pe 24 noiembrie, adică vineri, abia s-a finalizat selecția de oferte organizată de Primăria Câmpina pentru montarea și demontarea instalațiilor pentru sărbătorile de iarnă. A câștigat o firmă din Galați - Suntech Service SRL, cu prețul de 58.674 lei fără TVA, adică 12.600 euro. Firma ar trebui să se apuce de treabă în această săptămână, probabil când vremea va permite acest lucru, dar este foarte puțin probabil că va reuși să monteze instalațiile astfel încât joi, 30 noiembrie, iluminatul ornamental de sărbători să poată fi aprins. Vom vedea.
Instalații sunt destule. Pe lângă cele vechi, achiziționate anii trecuți, au fost închiriate și instalații noi - 158 de figurine sub diferite forme, 28 de bannere evantai, 14 bannere cu steluțe și 6 bannere cu mesajul "La mulți ani!", pentru închirierea acestora plătindu-se de la bugetul local aproximativ 20.000 euro.


27 Nov 2017 21:06 5401 vizualizari


Comentarii






  • 29.11.2017 18:09 Marin Propun sa fie montate pe 24 decembrie.Somn usor in continuare dragi angajati ai Primariei Campina de la ADP. Bine că vă luati salariile intregi si fara penalizari.
  • 28.11.2017 16:07 anton si ce daca se intarzie? craciunul e pe 25 decembrie! foarte bine ca se monteaza mai tarziu, d-abia se face economie! "stefan", p ce lume traiesti?
  • 27.11.2017 21:26 Stefan Cine sa se ocupe de Campina, in feneral, si de aceasta problema, in special? Tiseanu e ocupat cu orele la Energetic si probabil cu ......, iar Pitigoi probabil ca inca se resimte dupa peripetiile de la Chisinau. Oricum, mai mare rusinea ca pentru prima data dupa foarte multi ani, Campina nu are la acest moment instalatiile de iarna montate! O sa le aduca Mos Nicolae un bat!
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
400 vizualizari 28 Jun 2026 18:53 Apel la toți cei implicați în proiectul de eficientizare energetică a Spitalului Municipal Câmpina. Nu permiteți îngroparea orașului în datorii!

Apel la toți cei implicați în proiectul de eficientizare energetică a Spitalului Municipal Câmpina. Nu permiteți îngroparea orașului în datorii!

Sunt șapte ani și patru luni de la semnarea contractului de finanțare pentru proiectul privind eficientizarea energetică a Spitalului Municipal Câmpina. După șapte ani și patru luni, proiectul nu este finalizat!

citeste mai mult
998 vizualizari 28 Jun 2026 10:46 Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1.15, pe DN1B, în Prahova, a avut loc un accident rutier mortal.

citeste mai mult
1817 vizualizari 27 Jun 2026 20:13 CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției din Câmpina au fost sesizate / măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

citeste mai mult
1426 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV