Memorialul „Mihai Pastor” la baschet pentru elevii de liceu (fete și băieți) este, fără îndoială, competiţia cu cea mai îndelungată tradiţie dintre toate evenimentele sportive organizate la Câmpina.
La ediţia din acest an, organizată astăzi la sala de sport de la Energetic, a lipsit Liceul Tehnologic Mecanic, iar Colegiul Tehnic Forestier nu a avut echipă de fete. Am avut, toruși, o competiție dinamică, frumoasă, tinerii sportivi fiind recompensați cu diplome, cupe, echipament sportiv şi băuturi energizante.
Iată şi clasamentele finale:
Feminin: 1. Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu”; 2. Colegiul Tehnic „Constantin Istrati”; 3. Liceul Tehnologic Energetic
Masculin: 1. Colegiul Naţional „Nicolae Grigorescu”; 2. Liceul Tehnologic Energetic; 3. Colegiul Tehnic „Constantin Istrati”; 4. Colegiul Tehnic Forestier
Competiţia a fost organizată de Consiliul Local Câmpina, Casa Tineretului şi Direcţia Judeţeană de Tineret şi Sport Prahova.

La Strejnic, CSO Comarnic a susținut duminică ultimul joc amical înaintea începerii unei noi ediții de campionat.

În ultimele zile, CS Câmpina a perfectat actele pentru trei transferuri ale unor juniori din cadrul clubului către echipe importante din fotbalul românesc - Dinamo București, Petrolul Ploiești și Concordia Chiajna.

Pe o căldură chinuitoare pentru ambele echipe, Progresul Provița de Jos și Sportul Câmpina, două echipe cu relații strânse de prietenie, s-au angrenat într-un joc oficial, miza fiind califiarea în turul al doilea județean al Cupei României.

Primul meci oficial pentru Inter Bănești a fost o adevărată sărbătoare, dar una care s-a încheiat cu o victorie destul de clară a oaspeților.