CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Concurs de baschet 3x3 în cadrul primei ediții a proiectului ”Sport pentru TINEri”, la Câmpina

- Sport -

Concurs de baschet 3x3 în cadrul primei ediții a proiectului ”Sport pentru TINEri”, la Câmpina

Asociația Club Sportiv Zamolxes Câmpina organizează sâmbătă, 23 noiembrie 2024, ora 12.30, concursul de baschet 3x3 în cadrul proiectului ”Sport pentru TINEri”, aceasta fiind ediția inaugurală.

Concursul se adresează tinerilor din şcolile şi liceele câmpinene, care se încadrează în categoriile U14, U16, U18 și Open şi are ca scop dezvoltarea activităților sportive pentru tinerii din comunitatea locală.
În perioada 11-22 noiembrie se vor face înscrierile online printr-un formular google doc care se poate accesa cu codul QR de pe afișul concursului.
Proiectul este finanțat de Primăria Municipiului Câmpina și Consiliul Local prin Legea nr. 350/2005 privind finanțarea asociațiilor și fundațiilor non-profit.


12 Nov 2024 10:59 825 vizualizari


Comentarii






385 vizualizari 14 Jul 2026 16:44 Iarina Cojocaru a participat la primul Campionat European din carieră

Iarina Cojocaru a participat la primul Campionat European din carieră

Pentru Iarina Cojocaru, acest prim Campionat European din carieră, care a avut loc la Munchen, în Germania, a fost o lecție intensă de viață și maturizare accelerată, la doar 16 ani.

citeste mai mult
1696 vizualizari 13 Jul 2026 21:13 Ștefan Goran, singurul sportiv al CS Câmpina prezent la Campionatul Național de Înot pentru Cadeți

Ștefan Goran, singurul sportiv al CS Câmpina prezent la Campionatul Național de Înot pentru Cadeți

La sfârșitul săptămânii trecute, Bazinul Olimpic “Ioan Alexandrescu” din Oradea a găzduit întrecerile Campionatului Național de Înot pentru Cadeți 12-13 ani. Organizată de Federația Română de Natație și Pentatlon Modern, competiția a adunat la start aproximativ 500 de sportivi de la 79 de cluburi din țară, afiliate la FRNPM.

citeste mai mult
683 vizualizari 12 Jul 2026 23:00 Mai mulți sportivi de la CSS “Constantin Istrati“ Câmpina au participat la Jocurile Balcanice pentru copii

Mai mulți sportivi de la CSS “Constantin Istrati“ Câmpina au participat la Jocurile Balcanice pentru copii

În perioada 10-12 iulie 2026 s-a desfăşurarat la Cuprija, în Serbia, “Balkan Kids Athletics Games“, competiție la care au participat și opt sportivi de la CSȘ “Constantin Istrati“, care au obținut 13 medalii.
citeste mai mult
459 vizualizari 09 Jul 2026 21:53 Tricolorul Breaza și-a stabilit programul jocurilor de verificare

Tricolorul Breaza și-a stabilit programul jocurilor de verificare

Antrenorul formației Tricolorul Breaza, Marius Vișan, a definitivat programul jocurilor de verificare.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV